כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

דרכי הידבקות וטיפולים שכיחים של פטרת הציפורניים


פטרת הציפורניים מהווה למעלה ממחצית מחלות הציפורניים ובאופן דומה נחשבת לאחד הטפילים העקשנים ביותר בחברה המערבית המודרנית . שכיחות הופעתן של פטריות ציפורנים נוטה לעלות לאחר גיל 60 ועל פי הסטטיסטיקה מהווה כ- 8 אחוזים בקרב אוכלוסיית העולם הבוגרת.

שלושה סוגי הדבקה שכיחים (הדבקה ישירה)

היווצרות פטריות ציפורניים מתרחשת עקב אחד משלושת הגורמים העיקריים האחראים הדבקה ישירה: הדבקה לאחר מגע עם בעל חיים, הדבקה על ידי אדם אחר (נדיר) והדבקה גאופילית, שכיום מהווה את הגורם הנפות ביותר של פטרת ציפורניים.

מהי הדבקה גאופילית ?

הדבקה גאופילית בעגה המקצועית מתאר הדבקה ישירה של אדם דרך אדמה, קרקע או רצפה המזוהמות בפתוגנים של פטרת ציפורניים. הדבקה גאופילית היא הסיבה העיקרית והשכיחה ביותר להופעת פטרת בבני אדם. במרבית המקרים הדבקה כנ"ל נגרמת במקומות ציבורים כמו מלתחות משותפות  (בצבא, חדרי כושר או בריכות). למרות שכיחותה הגבוהה של הדבקה זו, נעילת כפכפים וגזיזה תדירה של ציפורני הבהונות, יבטיחו הקטנה משמעותית בסיכון להיווצרות פטרת ציפורניים בדרך זו.

טיפולים זמינים

כיום ישנם מספר טיפולים יעילים להסרתן והשמדתן של פטריות ציפורנים:

  • טיפולים שטחיים חיצונים, שנחשבים לשכיחים ביותר וכוללים משחות, ולקים למריחה חיצונית על רקמות נגועות (לרבות ציפורניים והעור הסמוך להן)
  • טיפולים מערכתיים, שנחשבים אגרסיבים יותר וכוללים כדורים ותרופות בליעה. טיפולים אלו פעמים רבות נעשים בשילוב טיפולים שטחיים.
  • טיפולי לייזר, שנחשבים ליעלים ביותר ומאפשרים הסרת פטרת ציפורניים בטיפולים בודדים. טיפולים כירורגים, שכוללים הסרת ציפורנים נגועות על ידי  המסתן. טיפולים אלו הם פחות שכיחים ונעשים על מנת למנוע מהמטופלים כאב הנגרם מציפורנים שהתעוותו.

בחירת טיפול מתאים ?

לרוב, סוג הטיפול בפטרת יקבע על ידי רופא או מומחה אחר. סיווג הפטריה האחראית לזיהום, הוא חיוני, שכן לכל פתוגן (מחולל מחלה) ישנו טיפול שונה ו/או אמצעים מניעתיים אחרים.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים