כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

הקשר בין ליקוים במערכת האוטואימונית ופטריות ציפורניים


פטריות בציפורניים, הן תופעה מכוערת ופעמים רבות, במיוחד בשלשבים המתקדמים של המחלה, גם מכאיבה. במקרים מסוימים רבים מתלוננים על הופעת פטרת ציפורניים, על אף העובדה שהם מקפידים על היגיינה ונמנעים ממצבים האופייניים להדבקה ישירה של פטריות ציפורניים, שכוללים בעיקרם הליכה יחפה במקומות ציבוריים.

המערכת החיסונית

המערכת האוטואימונית נחשבת לאחת המערכות הפיזיולוגיות המתוחכמות ביותר. תקפוד תקין  שלה ברמה המיקרוסקופית מהווה תנאי הכרחי לקיום האנושי. למעשה, המערכת החיסונית היא המערכת היחידה שמסייעת לגוף להילחם ולהדוף ביעילות מגוון אדיר של מיקרואורגניזמים שתוקפים אותנו בכל רגע נתון בחיינו. פטריות בציפורניים פעמים רבות נגרמות עקב תפקוד לקוי של מערכת החיסון, כאשר גם במקרים בהם לא כך הדבר, היווצרות פטריות ציפורניים בהחלט יכול להעיד על תפקוד בעייתי של המערכת האוטואימונית.

גורמים להיחלשותה של מערכת החיסון

החיים המודרניים רווים בגורמים שעלולים לפגום בפעילותה של המערכת החיסונית. כך לדוגמא סטרס, שנחשב לשכיח מאוד, משפיע באופן ישיר על מערכת זו. לצד סטרס ישנן מגוון מחלות שנחשבות כמזיקות למערכת החיסון ופוגעות בתפקודה ( כמו סוכרת, סרטן, מחלות עיקול, מחלות לב לב וכלי דם, איידס, קנדידה וכן הלאה).

טיפולים רפואיים

כיום, ידוע לנו שמגוון טיפולים פרי יצירה של הרפואה המודרנית עלולים להוות גורם להתפתחות פטרת ציפורניים מסוגים שונים (לרבות קנדידה). גלולות למניעת הריון, אנטיביוטיקה, כימותרפיה  ותרופות נוגדות דחייה בקרב מושתלים מהווים כולם גורמים שכיחים להופעת פטרת, גם כאשר אנו מקפידים לשמור על תנאי היגיינה גבוהים ותזונה נבונה.

פטרת העור החיידקית

פטרת העור החיידקית, נחשבת גם היא לסיבה שכיחה להופעתן של פטריות בציפורניים. הפתוגנים של פטרת עור זו, הופכים אותה למדבקת במיוחדובעלת כושר הישרדות גבוה במיוחד. פטרת עור חיידקית נוטה לעבור לרקמות עור סמוכות, ובמספר רב של מקרים גם לגרום להופעת פטריות ציפורניים. מצבים בהם המערכת החיסונית מתפקדת במצב תקין קצב התפתחותה של פטרת העור החיידקית יקטן.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים