כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

הקשר בין מודרניזציה ובין פטריות ציפורניים


פטריות בציפורניים נחשבות לאחד המצבים המטרידים והמעיקים ביותר. מראן המכוער של ציפורניים שנפגעו לצד הסיכונים הבריאותיים הברורים מאיליהם, הופכים את פטרת הציפורניים לבעיה מורכבת בה יש לטפל ביסודיות ורצוי גם במהירות, כאשר שכיחות הופעתה, שעומדת על 6-8 אחוזים מהאוכלוסיה הבוגרת הופכת אותה לסוג של "מגיפת מודרניזציה" ?

מה הקשר בין פטרת ומודרניזציה ?

רבים אינן מבינים מדוע דווקא כיום, ישנה שכיחות גבוהה כל כך בהופעת פטרת בציפורניים בקרב אחוז גבוה כל כך מהאוכלוסיה. הרי הרפואה מתקדמת בצעדי ענק, הטכנולוגיה משתפרת ורובנו מקפידים לשמור טוב יותר על ההגיינה האישית שלנו ושל הסביבה בה אנו חיים. הסיבה להתפרצויות הרבות של פטריות בציפורניים משוייכת באופן ישיר להיחלשותה של המערכת האוטואימונית הטבעית בקרב אוכלוסיית העולם המערבי (לרבות ישראל). כאשר המזון המעובד (ורווי חומרי הטעם הריח והשימור), מימי השתייה המזוהמים או לחלופין רווי הכלור, האוויר רווי הפיח וקצב החיים הקדחתני המאפיין את החברה המודרנית, מהווים כולם גורמים מזיקים.

הגוף כשטח גידול אידיאלי לקנדידה פטרת וטפילים אחרים

משכלולם של כל התנאים הנ"ל, ניתן להבין כיצד המערכת החיסונית, שאמורה להדוף פולשים (כדוגמאת קנדידה) ולמנוע מהם להתרבות בתוף גופנו, נחלשת בעוד הגוף האנושי, שמקיים תנאי גידול אידיאלים למגוון אדיר של מיקרואורגניזמים, הופך באופן טבעי להיות "שטח מרעה" למגוון הפולשים הזעירים.

כיצד נלחמים בתופעה ?

תזונה נכונה , שעות שינה מספקות ופעילות פיזית, ידועים כשלושת הגורמים העיקריים שמסייעים לשפר (באופן טבעי) את מערכת החיסון ולהדוף מגוון אדיר של פולשים טפיליים ומחלות שונות. באופן דומה, מחקרים רבים מצביעים על קשר ישיר בין נטילה של אנטיביוטיקה ותרופות מודרניות אחרות ובין היחלושה של המערכת האוטואימונית. הקפדה על העקרונות הנ"ל תקטין בעשרות רבות של אחוזים את הסיכוי להתפרצות קנדידה וכאמור, מגוון אדיר של מחלות שונות.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים