כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

טיפול ראשוני בפטרת הציפורניים ופטרת העור


ממבט ראשון עלולה פטרת להראות בעיקר כבעיה אסטטית, אך הזנחת פטרת בציפורניים עלולה לגרום לבעיות רפואיות חמורות ורציניות. כאבים עזים, ריח רע, בעיות במערכות פנימיות בגוף (הכבד, מערכת העיקול וכיו"ב) ועוד מגוון בעיות אחרות, נוטות ללוות את מרבית סוגיהן של פטריות הציפורניים, כאשר אלו אינן מטופלות באופן יסודי ומקצועי במסגרת זמן סבירה.

טיפול ראשוני

טיפול ראשוני בפטרת אינו נועד להחליף טיפול מקצועי, אלא נועד למנוע מפטריה להתפתח במקרים בהם טיפול רפואי מקצועי אינו זמין לנו כמו בזמן טיול בחו"ל, חגים וכיו"ב. במקרה של פטרת ציפורניים, פטרת עור חיידקית או אגזמות בכף הרגל, אשר תסמיניהן כוללים גירוי וגירוד של עור כף הרגל ומסביב לציפורניים, ממליצים מומחים להשרות  את הרגליים במים חמים המהולים ביוד, השריה ביוד לכרבע שעה (מידי יום) מסייעת להקל על הגירוי ותחושת הגירוד תוך שהיא מקשה על פטרת / אקזמה להחריף ולהתפשט.

משחות נגד פטריות ציפורנים ועור, מסייעות גם הן למקרים כנ"ל, כאשר לרוב נהוג להשתמש בהן לאחר השריית הרגלים ביוד. תכשירים קוטלי פטריות וטפילים ניתן להשיג בכל בית מרקחת, ללא צורך במרשם רופא. תכשירים אלו אומנם לא יסייעו לכם להיפתר מהפטרת, אך כאמור מהוות טיפול מקל. חשוב למרוח משחות נוגדות פטריות על כל כף וגב הרגל, גם על רקמות העור הבריאות.

פיזור אבקות אנטי פטרייתיות בנעליים, הן השלב האחרון של הטיפול המונע וגם אותן ניתן למצוא בבתי מרקחת. במידה ואתם נתקלים בקושי כלשהו להשיג אבקה קוטלת פטריות, טלק פשוט יעשה גם הוא את העבודה, תוך שהוא סופח לחות מהנעל.

מתי טיפול ראשוני מומלץ?

בכל מקרה בו אתם מזהים תסמינים אופייניים של פטרת ציפורניים (קוים לבנים, כתמים שחורים, שינוי צבע הציפורניים או התפוררות של הציפורן) או לחלופין מקרים בהם אתם חשים בגרד וגירוי בלתי מוסברים באזורי הרגל, מומלץ שתקפידו על טיפול ראשוני.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים