כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

כל מה שרציתם לדעת על פטרת הציפורניים


פטרת בציפורניים הן תופעה מעיקה ומייגעת, שלצד היביטיה האסטטים בעלת היבטים רפואים רבים. מראן המכוער של ציפורנים נגועות, כמו גם תסמינים חריפים יותר של פטריות בציפורנים (ריח רע, כאבים, זיהומים דלקתיים ועיוותים במראה הציפורן) הופכים אותה לבעיה המצריכה טיפול דחוף ומקצועי.

דרכי הידבקות והעברה

ישנו מספר רב  של דרכים בהם ניתן להידבק בפטרת, בעוד חלקן קשורות לאי שמירה על היגיינה אישית, מרביתן מהוות סוג כלשהו של הדבקות ישירה בעת מגע ישיר עם מקור מזוהם כלשהו. בנוסף היחלשותה של המערכת החיסונית נוטה להוות במרבית המקרים גורם מעודד להופעת פטרת בציפורניים.

טרם ההדבקה הראשונים – טיפולים מונעים

שני תנאי אקלים שנחשבים חיוניים להתפתחות פטריות הם לחות וחום. עובדה זו נכונה גם במקרים של פטרת ציפורניים. שמירה על רגלים יבשות מסייע להקטין בורה דרסטית את הסיכון להיווצרות פטריות ציפורניים. פיזור טלק בתוך הנעל, שימוש בספרי מונע הזעה לרגלים ואוורור הנעל מיד עם חליצתה יקשו על פתוגנים של פטרת ציפורניים להתפתח ויסייעו לכם לשמור על רגלים וציפורנים נקיות מפטרת. ככלל, מרבית המקרים של היווצרות פטריות בציפורנים, נגרמים עקב מגע ישיר של הציפורן או עור כף הרגל בחפצים או משטחים מזוהמים. נעילת נעלים במקומות ציבורים (לרבות מלתחות משותפות) והימנעות משימוש משותף בחפצים שונים (כלי פדיקור וכיו"ב) על הרגלים והציפורנים, יבטיחו שלא נוצר מגע בין פתוגנים לרגל.

השמדת פטרת

לאחר הופעה ראשונית של פטרת בציפורנים קיימת שכיחות גבוה מאוד להדבקה משנית. על פי הסטטיסטיקה ישנו סיכוי של כ- 28 אחוזים להופעת פטריות ציפורנים בקרב מי שסבל בעבר מהתופעה, לאחר כשלוש שנים מההדבקה הראשונית. לכן ישנה חשיבות רבה לעשות כל שניתתן על מנת להימנע ממצבים החושפים אותנו לפתוגנים של המחלה / זיהום. עם זאת במידה ואכן נדבקתם בפטרת, יש מספר רק של טיפולים יעילים להסרתה. הטיפולים השונים כוללים טכניקות ריפוי אותן מציעה הרפואה המודרנית, האלטרנטיבית והאסטטית, שכוללות טיפולים לוקלים שטחיים, טיפולי לייזר מתקדמים, טיפולים תזונתיים, טיפולים בתמציות צמחים טבעיות, דיקור סיני, טיפולים סיסטמים וכן משולבים אחרים.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים