כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

סיווג פטריות ציפורניים ע"פ מיקומן


בעולם ישנם כ- 150 סוגים של פטריות שנוטות לגרום לזיהומים ותחלואות בקרב בני אדם. סיווג פטריות אלו על ידי הרפואה המודרנית נעשה על ידי מקום תקיפתן את הציפורן וכיוון צמיחתן (או התפתחותן), כאשר אלו מחולקות לארבע קבוצות שונות

  1. DLSO

מהווה את צורתן השכיחה ביותר של פטרת ציפורניים, ליתר דיוק שבעים אחוזים מכלל המקרים של פטרת נמנים עם סוג זה. סוג זה של פטרת בציפורניים מתפתחת תחילה בחלקן המרוחק (חיצוני) של הציפורניים ואט אט מתפשט לכיוון בסיס הציפורניים. תסמיניה של פטרת מסוג DLSO יכללו לרוב  שינוי של צבע הציפורניים הנגועות לצהוב או אפור, ובמקרים מסויימים יכללו גם שינוי במבנה הציפורן שיתבטא בהתפוררות הציפורניים או התעבות שלהן. צמיחה מהיר של ציפורניים מקשה על פטרת זו להתפתח (מתחילה מחלקה החיצוני המרוחק של הציפורן) ולכן פטרת זו אינה שכיחה בקרב ילדים.

  1. SWO

פטרת ציפורניים אלו מהוות עד כ 15 אחוזים מכלל מקרי הפטרת בחברה המערבית. לסוג זה של פטרת אחראים דרמופיט (Mentagrophytes Trichophyton.) ותסמיניה כוללים בעיקר שינוי צבע הציפורניים ללבן. מומחים מדגישים את נטייתה של פטרת מסוג זה להגיע דרך מערכת הדם, בנוסף ליצר צורת ההדבקה האופייניות לפטריות ציפורניים.

  1. PSO

זהו סוגן השלישי השכיחותו של פטריות ציפורניים וככלל, אינו נחשב לשכיח במיוחד. פתוגנים של פטרת זו הן פטריות שמר (קנדידה) שידועות כגורמות למגוון רחב של מחלות בקרב בני אדם. פטרת ציפורניים כנ"ל יכללו תסמינם כמו אדמומיות וכאבים בציפורניים הנגועות ובסביבתן. חולים במחלות אוטואימניות כמו איידס נוטים להיות נוחים יותר להופעת סוג זה של פטרת ציפורניים.

  1. TDO

בניגוד לסוגי פטרת הציפורניים הנ"ל מאפיינם העיקרי של זיהומים פטרייתיים אלו הוא הופעתה של הפטרייה על הציפורן כולה. למעשה לא ניתן לדעת היכן התחיל הזיהום. בהיעדר טיפול רפואי עלולות כל אחת מפטריות הציפורניים להפוך בשלב מסויים לפטרת מסוג זה.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים