כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

ספורט מקטין את הסיכוי להתפתחות פטרת ציפורניים – וזה בדוק!


מנפלאות הפעילות ספורטיבית קשה להתעלם. הסיבה לכך היא אינספור מחקרים תומכים וכתבות במגזינים, שמבטיחים לנו כי אם נקפיד להתעמל ולאכול נכון צפויים לנו חיים ארוכים, בריאים ומאושרים. מסתבר שהפעילות הגופנית יעילה גם במניעת פטריות ציפורנים וזיהומים פטרייתיפ דומים, כאשר מחקרים אחרונים בנושא מראים ירידה של עשרות אחוזים בסיכון להתפתחות פטרת ציפורניים בקרב אנשים המקפידים על פעילות גופנית אירובית (הליכה, ריצה, אופנים וכיו"ב) של כשלוש שעות שבועיות.

גורמים לפטרת

קיימות גורמים רבים ושונים להיווצרות פטריות ציפורניים או הידבקות בהן. הדבקה ישירה ממקור מזוהם, טראומות ומכות לציפורן, הליכה ברגליים יחפות במקומות ציבוריים, התפרצות קנדידה, המצאות ממושכת של הציפורנים בתנאי לחות והיגיינה לקויה נחשבים כולם לגורמים שכיחים להופעת פטרת. לעתים אף נראה כלא משנה מה נעשה, בשלב זה או אחר הזיהום הפטרייתי לסוגיו יתפוס גם אותנו, למעשה על פי הסטטיסטיקה 8 אחוזים מאוכלוסיית העולם סובלת מסוגים שונים של פטרת ציפורניים. רוצים להתחמק מהסטטיסטיקה ? עכשיו יש לכם עוד סיבה לקום מהספה, מסתבר שעריכת פעילות ספורטיבית תסייע לכם להימנע מפטרת ועוד מגוון רחב של מחלות.

כיצד זה פועל ?

כיום ידוע כי ישנו קשר ישיר, בין זרימת דם לקויה בגפיים התחתונות ובין זיהומים טפיליים שונים באוזורים אלה (לרבות פטריות בציפורנים). מערכת החיסוןף אינה יכולה להדוף טפילים או להילחם במחלות באיזורים בהם זרימת הדם לקויה. למעשה הטיפולים אותם המציעה הרפואה האלטרנטיבית להסרת פטרת ציפורניים, מתבססים ברובם על עקרון זה. המרצת הדם לאיזור הגפים התחתונות מסייעים בשיפור משמעותי של עמידות של הציפורנים נגד פטרת ואגזמות.

איזו פעילות גופנית מומלץ לעשות ?

ריצה, הליכה מהירה, נסיעה על אופנים, שחייה וכל פעילות אירובית אחרת תסייע לכן לשפר את יעילותה ותפקודה הכללי של מערכת הדם ובכך לחזק באופן משמעותי את המערכת האוטואימונית שלכם. הליכה מהירה נחשבת לפעילות המומלצת ביותר שכן היא לרוב מתאימה גם לאנשים בעלי כושר גופני ירוד ואינה מצריכה הוצאה כספית נוספת, כמו רכישת אופניים, מנוי לבריכה או מנוי לחדר הכושר.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים