כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

פטריות ציפורניים בקרב ילדים


פטריות ציפורניים נוטות להופיע בשכיחות גבוהה יותר עם הגיל (באופן משמעותי לאחר גיל 60), עם זאת במקרים מסוימים ניתן לראות זיהומים פטרייתיים מסוגים שונים גם בקרב ילדים ובני נוער. פטריות ציפורניים המופיעות בקרב אוכלוסיות צעירות נגרמות לרוב על ידי שלושה גורמים עיקריים, מגע ישיר בפתוגנים חיידקיים, התפרצות קנדידה וכשלים חיסונים שונים כתוצאה ממחלות. לצד המפגע הבריאותי והמפגע האסטטי הברורים מאיליהם שמהוותת פטרת ציפורניים, זיהומים כנ"ל בקרב ילדים ונוער נושאים בחובם היבט פסיכולוג משמעותי שמתבטא בפגיעה בביטחון ובערך העצמי. טיפולים להסרת פטרת ציפורניים בקרב ילדים ונוער, מצריכים תשומת לב רבה ודורשים  פתרון מהיר ויעיל ללא תופעות לוואי, שעלולות להיות מסוכנות.

תסמינים וזמן החלמה ממוצע

טיפול להשמדת פטרת ציפורניים, שכולל את שיקומן המלא של ציפורנים נגועות, נוטים להיות תהליך ממושך. באופן טבעי לסוג הטיפול, סוג הפתוגנים האחראים ודרגת חומרתה של המחלה, יש השפעה רבה על אורך הטיפול. הסרת פטרת ציפורניים באופן מלא אורכות בממוצע בין שלושה חודשים לחצי שנה, כאשר קצב צמיחתן המהיר של ציפורנים בגילאים אלו נוטה לזרז את תהליך השיקום.

תסמינים של פטרת ציפורניים כוללים תחילה קוים לבנים וכתמים שחורים המופיעים על ציפורנים נגועות. בשלבים מתקדמים יותר נוטות ציפורנים נגועות להתעבות הציפורן ולשנות את צבען ללבן או צהוב. במקרים חריפים של פטריות בציפורנים עלולות הציפורנים להתעוות, להתנתק מבסיסן או לגרום לכאב ולזיהום דלקתיים באיזור הנגוע. מצבים אלו פחות שכיחים בקרב ילדים ובני נוער.

שיטות טיפול

ישנו מספר רב של שיטות טיפול לההשמדת פטרת, שכוללות משחות ולקים, כדורי לבליעה (טיפול מערכתי), הליכים כירורגים שונים להסרת ציפורניים נגועות, טיפולים אלטרנטיביים שונים (כמו: דיקור סיני, תכשירים טבעיים) ואף טיפולי לייזר מתקדמים. עקב משכם הארוך של מרבית הטיפולים טיפולים, כמו גם הסיכון שקיים בחלקם הורים רבים מעדיפים לבחור עבור ילדיהם טיפולי אור ולייזר  שנחשבים למהירים, בטוחים ואינם מסבים כאבים או חוסר נוחות כלל.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים