כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

פטריות ציפורניים – פתוגנים


מחלת הציפורניים השכיחה ביותר כיום היא ללא ספק פטרת הציפורנים. נתונים סטטיסטים אחרונים מראים שכיחות הופעתן של פטריות הציפורנים עומדת על כשמונה אחוזים בכלל האוכלוסייה. למרות שפע דרכי ההדבקה של הזיהום הפטרייתי, פטריות ציפורנים נוטות להתפתח על ידי 3 פתוגנים עיקרים:

  1. פטרת עור חיידקית, שנגרמת על ידי מספר פטריות שונות. במקרים בהם פטרת חיידקית אינה מטופלת כראוי, היא נוטה להתפשט ולהדביק רקמות, איברים ומערכות שונות בגוף.
  2. שמרים, לרבות קנדידה, שגם הם נוטים לגרום לבעיות בריאות רבות ומורכבות.
  3. עובשים, שנחשבים לגורם פחות שכיח.

סיווג הפתוגנים כצעד ראשון בריפוי המחלה

סיווג פתוגנים הוא השלב הראשון בהסרת  פטרת ציפורנים. לכל פתוגן ישנו טיפול שונה לכן סיווג והכרת מחוללי המחלה נחשבים להכרחיים על מנת למצוא טיפול ולהסיר את הזיהום במהירות. במספר לא מבוטל של מקרים, תלקחנה דגימות נקודתיות ממקומות נגועים, על מנת לסווג את הפתוגנים במעבדה.

תסמינים שכיחים של פטרת

תסמיניהן של פטריות ציפורנים נוטים להיות רבים ומגוונים ומשתנים על פי סוג הפתוגנים שאחראים להיווצרות הזיהום. למרות זאת ישנם מספר תסמינים ששכיחים במרבית סוגיהן של פטרת הציפורנים. תסמינם אלו כוללים כתמים שחורים או פסים לבנים על הציפורן, התפוררות הציפורן, עיבוי של הציפורן, כמו גם עיוות בצורתה. פטרת במצב מתקדם פעמים רבות תכלול תסמינים כמו שינוי בצבע הציפורן כולה (לצהוב או לבן), התנתקות ציפורנים מהבסיס שלהן, כאבים וריח רע.

טיפולים

ישנו מספר רב של טיפולים להשמדת פטריות ציפורנים, כאשר הרפואה המודרנית מציעה שלושה סוגי טיפול עיקריים

  1. טיפול שטחי, המבוסס על מריחה חיצונית של משחות ולקים – נחשב לסוג הטיפולים הנפוץ ביותר
  2. טיפול מערכתי פנימי, שמתבסס ברובו כדורים ותרופות לבליעה, על מנת להילחם בזיהום בצורה ססטמית ולהשפיע גם על פטריות במחזור הדם ומערכות הגוף השונות (כמו קנדידה)
  3. טיפולים שכוללים הסרת ציפורנים נגועות על ידי המסה.

**שני סוגי הטיפול האחרונים לרוב משולבים בטיפול שטחי

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים