כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

פטריות ציפורניים


שכיחותה הגבוהה של פטרת הציפורניים (8%) הופכת אותה להיות הזיהום הטפילי ו/או מחלת הציפורניים הנפוצה ביותר, כאשר פטרת ציפורניים מהווה כ- 20% אחוז מכלל מחלות הציפורניים בעולם. לצד ההיבטים הרפואיים והאסטטים של פטרת הציפורניים, מחקרים רבים מצביעים על השלכות פסיכולוגיות המשוייכות לפטרת, כאשר אלו מתבטאות כבעיות של דימוי עצמי נמוך בקרב הסובלים מסוגים שונים של פטריות ציפורניים (נפוץ בקרב ילדים ובני נוער).

פטריות בציפורניים נגרמות משלושה גורמים עיקריים:

  1. פטרת עור בעלת פתוגנים חיידקיים
  2. עובש
  3. שמרים (לרבות קנדידה)

מרבית מקרי היווצרותן של פטריות ציפורניים נגרמים על ידי הדבקה ישירה בפתוגנים חיידקיים, עם זאת ישנם מצבים רבים לפיהם פטריות ציפורניים מתפתחות מגורמים שונים: פזיולוגים, סביבתיים ועוד.

תפקוד לקוי של המערכת החיסונית

מערכת החיסון מוכרת ככלי היעיל ביותר של הגוף להדוף פולשים ולהילחם במחלות ובמיקרואורגניזמים עוינים. היחלשותה של מערכת זו, מאפשר למגוון רחב של טפילים להתיישב בגוף ולגרום להתפתחותן של מחלות כמו פטרת ציפורניים. תפקודה של המערכת החיסונית עלול להיפגע על ידי תזונה לקויה, מחלות שונות לרבות מחלות אוטואימוניות, זרימת דם לקויה, סטרס וכן על ידי תרופות וטיפולים כמו אנטיביוטיקה וכימותרפיה. בצורה זו קנדידה מהווה גורם שכיח להופעת פטריות ציפורניים במגוון מקרים בהם המערכת האוטואימונית אינה מתפקדת כראוי.

תנאי חום ולחות

כידוע בתוך נעליים, מתקיימים מספר תנאים אידיאלים להיווצרות פטריות מסוגים שונים. תנאי החום, החושך והלחות שבמקורה בזיעת הגוף הטבעית, נחשבים לתנאי אקלים כנ"ל, כאשר נעילת נעליים שעות ארוכות ורצופות מידי יום מעלה באופן דרסטי את הסיכוי להיווצרותן של פטריות בתוך הנעל ולאחר מכן מעבר של פטריות אלו לעור הרגל ולציפורניים. איוורור הרגליים והנעליים, כמו גם פיזור טלק או אבקות קוטלות פטריות אחרות, נחשבים לצעדים פשוטים וקלים איתם ניתן למנוע היווצרות פטריות בנעליים באופן זה.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים