כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

פטרת – דרכי הידבקות


פטרת ציפורניים חיידקית הינה זיהום פטרייתי אקטיבי, בעל פתוגנים חיידקיים. התפתחותה ו/או התפשטותה של פטרת העור החיידקית, נחשבים כגורם עיקרי להיווצרותה של  פטרת ציפורניים מסוג . ביחס לזיהומים הפטרייתיים האחרים, פטרת הציפורניים החיידקית נחשבת למחלה מורכבת ובעיתית לטיפול, בעיקר בעקבות קצב התקדמותה המהיר, כמו גם יכולת ההדבקה הגבוהה שלה.

דרכי הידבקות בפטרת חיידקית

  1. מרבית מקרי ההדבקה של פטרת ציפורניים חיידקית נגרמים עקב הדבקה ישירה. מלתחות משותפות, בריכות ומקומות ציבוריים אחרים (בהם נוהגים אנשים ללכת יחפים) מהווים לרוב שטח גידול אידיאלי לפתוגנים החיידקיים של פטרת זו.
  1. פטרת העור החיידקית, שאינה מטופלת כראוי, נוטה פעמים רבות להתפשט לאיזור הציפורניים וסביבתן ולגרום להופעתה של פטרת הציפורניים. באופן דומה פטרת ציפורניים מסוג זה יכולה בקלות להדביק ציפורניים סמוכות, רקמות עור ואף בני אדם אחרים.
  1. הפתוגנים האחראים להופעתה של פטרת ציפורנים, נחשבים לעמידים ונוטים "לקנן" במגוון רב של מקומות. לצד רצפות של בריכות ומלתחות משותפות, פתוגנים של פטרת העור החיידקית עלולים להימצא בכלי טיפול של פדיקור ומניקור, נעליים, גרביים, מגבות וכל חפץ אחר המשמש מספר אנשים. למרות שמקרי הדבקה אלו אינם נפוצים במיוחד, ניתן לראות מקרים רבים בהם פטרת ציפורניים מופיעה לאחר טיפולי ציפורניים שונים או לאחר שימוש במגבת/גרב/נעל של אדם שסבל מפטרת קודם לכן.
  1. היחלשותה של המערכת האוטואימונית, מעלה באופן דרסטי את הסיכוי להיווצרות פטרת ציפורניים ו/או פטרת עור מסוגים שונים. במקרים כנ"ל עלולה להתפתח פטרת מסוגים שונים (לאו דווקא חיידקית), כאשר במרבית המקרים הפטרת עשויה להתפתח במהירות רבה יותר ולהיות תסמינים אגרסיביים יותר.
  1. הרפואה המודרנית עושה שימוש במגוון תרופות שמוכרות כמחלישות את המערכת החיסונית. אנטיביוטיקה, כימותרפיה ועוד מגוון טיפולים, נחשבים כמחלשים את מערכת החיסון ומדללים את האמצעים הטבעיים איתם נלחם גופנו בפולשים ובטפילים.
נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים