כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

פטרת הציפורן – מידע כללי וטיפול מונע


התסמינים ומשכו הארוך של הטיפול, הופכים פטרת ציפורניים למפגע בריאותי עיקש וטורדני במיוחד. כיום נחשבת פטרת ציפורניים למחלת הציפורניים הנפוצה ביותר, כאשר כ- 8 אחוזים מאוכלוסיית העולם הבוגרת סובלת מסוג כלשהו של פטרת. בניגוד לעבר, כיום ידוע כי פטרת ציפורניים לעיתים מתפתחת גם בקרב אנשים שמקפידים מאוד לשמור על הגיינה גבוהה.

טיפול מונע

קיימים מספר דברים אותם ניתן לעשות על מנת למנוע הדבקה בפטרת ציפוניים:

  1. אוורור תדיר של הרגליים והנעליים לאחר נעילתם
  2. הרחקת הציפורניים מתנאי לחות ממושכים
  3. המנעות ממגע של רקמות עור חשופות, כמו רגליים יחפות, במקומות ציבוריים (במיוחד במלתחות ציבוריות / משותפות)
  4. שמירה על הגיינה לרבות שטיפה יומיומית של הרגליים, החלפת גרביים באופן תדיר, שימוש בגרבי כותנה (במקום גרביים מבדים סינטטיים) ופיזור טלק בנעליים ועל הרגליים. אלו אומנם לא יסייעו להיפתר מפטרת לאחר הופעתה, אך יהפכו את הסיכון להתפתחותה של פטרת ציפורנים למינוריים ביותר.

נדבקתי, מה עושים ?

ראשית מומלץ לגשת למומחה (רופא עור / קליניקות מתמחות) ולוודא כי אכן מדובר בפטרת. במקרים רבים סימנים על הציפורן מעידים על בעיות תזונה ועיכול ולאוו דווקא על פטרת ציפורניים.

חשוב מאוד להתחיל טיפול בפטרת ציפורניים מוקדם ככל האפשר. בצורה זו אנו מונעים מהפטרת להתפתח ולהפוך לבעיה (רפואית ואסטטית) חמורה בהרבה. בנוסף אבחון מהיר מסייע בקיצור משך הטיפולים השונים.

האם פטרת ציפורניים מדבקת ?

ישנם סוגים רבים של פטרת הציפורן, חלקם מדבקים ועלולים בקלות לעבור בין רקמות שונות ובין בני אדם, מנגד ישנם סוגים רבים שאינם מדבקים כלל. עם זאת מומלץ להימנע ממגע ישיר עם רקמות נגועות ולהקפיד להמנע מנעילת נעליים של אדם הסובל מסוג כלשהו של פטרת ציפורניים.

יש לי כאבים בציפורן, האם נדבקתי בפטרת ?

סוגים מסויימים של פטרת ציפורניים עלולים להיות מלווים בכאבים וריח רע. לרוב כאבים יופיעו לאחר סימנים ויזואלים כלשהם (כתמים שחורים / פסים לבנים על הציפורניים, שינוים בצבע הציפורן, עיוות של הציפורן וכיו"ב). במידה ומופיעים כאבים מהציפורן ללא סיבה ברורה, מומלץ לבדוק זאת ללא דיחוי גם במקרים בהם אין עדויות ויזואליות להימצאותה של פטרת ציפורניים.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים