כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

פטרת הציפורניים


פטריות בציפורניים נחשבות כיום לבעיה מוכרת ושכיחה מאוד, במיוחד לאחר גיל 60. במרבית המקרים הרפואה המודרנית נוהגת להתמודד עם תופעת הפטרת על ידי שני סוגי טיפולים, מערכתיים וסיסטמים, להלן מידע וסקירה כללית של טפולים אלו.

טיפולים שטחיים

כאמור, הרפואה המודרנית נעזרת בשני סוגי טיפול עיקריים להשמדת פטרת ציפורניים על סוגיהן השונים. קבוצת הטיפולים הראשונה והשכיחה ביותר הם הטיפולים השטחיים. טיפולים אלו הם טיפולים חיצוניים ובלתי פולשניים, הנעזרים מגוון רחב של משחות ו/או לקים מיוחדים להסרת זיהומים פטרייתיים. משכם הממוצע של טיפולים אלו, מיום התחלת הטיפול ועד התאוששותה המלאה של הציפורן הם כשלושה חודשים, אך במספר לא מבוטל של מקרים נמשכים גם עד לחצי שנה.

טיפולים סיסטמים

הטיפולים הסיסטמים כוללים לרוב, כדורים לבליעה. בקבוצת טיפולים זו הטיפול נלחם בזיהום הפטרייתי ובפתוגנים שלו (לרוב קנדידה) דרך מחזור הדם ומערכות הגוף הפנימיות.במספר לא מבוטל של מקרים טיפולים סיסטמיים משולבים בטיפולים חיצוניים על מנת לזרז את תהליך ההחלמה. במהלך טיפולים מערכתיים כנ"ל, צפוי להיות שינוי בתפקודן של מערכות גוף שונות, לרבות כבד וכליות, למרות שתסמינים אלו עוברים עם סיום הטיפול, לא פעם הם הופכים טיפולים סיסטמיים לבלתי מתאימים עבור אנשים בעלי בעיות בריאות מסוימות.

מקרים חריפים של פטרת

פטרת ציפורניים מוכרות כזיהום, שללא טיפול הולם ומתאים, בעל קצב התקדמות מהיר. במקרים קיצוניים התקדמות זו תתבטא בכאבים עזים, ריח רע, בעיוות ציפורניים נגועות (לרבות התרוממות ציפורניים והתנתקות שלהם מבסיס הציפורן) ואף בזיהום דלקתיים חמורים. במקרים כנ"ל, בהם פטרת ציפורניים גורמות סבל ומקשות על התנהלות יומיומית תקינה, נעזרים בטיפולים אגרסיביים יותר, שכוללים בין היתר הסרה של הציפורניים הנגועות. הליכים כנ"ל נועדו על מנת לחסוך מהמטופלים סבל, כמו גם לאפשר לציפורניים חדשות ובריאות לצמוח באין מפריע.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים