כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

פטרת ציפורניים וקנדידה


פטרת הציפורניים נחשבת כמחלת הציפורניים השכיחה ביותר במאה הנוכחית ובמאה הקודמת, כאשר מחקרים מצביעים על שכיחות של כשמונה אחוזים בהתפרצות המחלה. כידוע פטרת ציפורניים נגרמת על ידי שלושה סוגים עיקריים של פטריות: פטרת העור החיידקית, עובשים ושמרים (לרבות קנדידה). להלן מידע על פטרת הנגרמת כתוצאה מקנדידה.

מהי קנדידה ?

קנדידה היא פטרייה (כמו גם שמר) שכיחה, המתקיימת בכל העולם הסובב אותנו. הקנדידה נכנסת לגופנו דרך מזון ושתייה שאנו צורכים, כמו גם דרך האוויר שאנו נושמים. לרוב ידע הגוף שלנו להתמודד עם קנדידה ולפלוט אותה מגופנו יחד עם הצואה ויתר הפסולת, כאשר למערכת החיסון ולחיידקים מסויימים שחיים על ריריות הגוף, ישנו תפקיד משמעותי בהדיפת קנדידה ומניעת ההתיישבות ו/או ההתפתחות שלה בגוף.

מדוע קנדידה מתפרצת ?

ישנו מכלול שלם של סיבות המביאות להתפרצותה של קנדידה, כאשר היחלשות המערכת החיסונית (מחלות אוטיאימניות, נטילת אנטיביוטיקה / גלולות למניעת הריון, כימותרפיה וכיו"ב) ותזונה לקויה נחשבות לסיבות העיקריות והנפוצות ביותר.

טיפול בפטרת הנגרמת מקנדידה

פטרת הציפוניים ידועה כמחלה מעיקה ועקשנית, כאשר עובדה זו נכונה לכלל סוגי הפטרת, במיוחד בשלביהם המתקדמים. עם זאת פטרת ציפורניים הנגרמת מהתפרצות קנדידה נחשבת לבעייתית ביותר לטיפול. הסיבה לכך היא שבניגוד ליתר סוגי הפטרת (לפחות למרביתם), במקרים כנ"ל הקנדידה, שמהווה את הפתוגן, נמצאת בתוך הגוף ופעמים רבות מפוזרת במספר מוקדים שונים. עובדות אלו מחייבות שהטיפול בפטרת ציפורניים מסוג זה יכללו טיפולים מערכתיים הכוללים נטילת כדורים ונחשבים לטיפולים יחסית אגרסיבים.

טיפולים משולבים

פטרת הנובעת מקנדידה נוטה להיות מדבקת מאוד, דבר שמביא פעמים רבות צורך בטיפולים משולבים (לרוב מערכתיים ושטחיים) על מנת להשמיד את הקנדידה כגרום לפטרת ובו בזמן לטפל בפטרת באופן חיצוני על מנת למנוע החמרה במצב והדבקה של אנשים או רקמות גוף אחרות.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים