כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

פטרת ציפורניים – הידבקות וטיפולים יעילים


פטרת ציפורניים מהווה זיהום פטרייתי טפילי המופיע על ציפורני הרגלים ו/או הידיים. שכיחותה של פטרת הציפורניים נוטה לעלות עם הגיל ובנוסף, היא נוחה להתפתח על ציפורנייהם של אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה. לצד היות פטרת הציפורניים מפגע בריאותי, במקרים מסוימים היא עלולה אף לעוות את צורת הציפורן ולשנות את צבעה ועל כן מהווה גם מפגע אסטטי מורכב. במקרים מסוימים עלולה פטרת ציפורניים אף לגרום לריחות לא נעימים ולכאבים עזים באזורים הנגועים.

הידבקות בפטרת

פטרת הציפורניים, מטבע הדברים אינה מחלה שנישאת באוויר. לרוב הדבקויות בפטרת מתרחשות במגע ישיר של רקמות גוף חשופות (במרבית המקרים עור כף הרגל) במשט נגוע. רצפה מזוהמת, בעלי חיים, טראומות לציפורניים, הימצאות הציפורניים בתנאי לחות ממושכים ובמקרים חריגים אף מגע עם אדם אחר (הסובל מפטרת ציפורניים) יכולים כולם לגרום להופעת פטרת ציפורניים.

מה עושים כשנדבקים ?

פטרת הציפורניים אינה מחלה שנוטה לעבור לבד. הזנחת פטרת ציפורניים, עלולה לגרום להחרפת המחלה ולהסב כאב וסבל רב. לכן במידה ואתם חושדים כי נדבקתם בסוג כלשהו של פטרת ציפורניים, מומלץ לפנות למומחה בהקדם על מנת לזהות את סוג הפטרייה האחראית ולטפל בצורה מידיית.

האם ישנם טיפולים יעילים ?

בהחלט, כיום ניתן למצוא שפע של טיפולים להסרת פטרת ציפורניים גם ברפואה המודרנית וגם ברפואה המשלימה. למרות שחלק מהטיפולים הנ"ל עלולים להמשך זמן ארוך יחסית, היעילות שלהם הוכחה והם נחשבים כבטוחים לשימוש.

לאחר הטיפול בפטרת

פטרת ציפורניים נוטה לשוב, גם לאחר קבלת טיפול והסרתה. חשוב להבין כי הצעד הראשון להסרת פטרת ציפורניים לצמיתות, הוא הבנת הסיבה ו/או המקור להופעת הפטרת ומניעתם. לדוגמא: אם אני יודע שפטרת הציפורניים הופיעה אצלי עקב המצאות רגליי ברטיבות שעות ממושכות בכל יום, מומלץ שאעשה כל שניתן על מנת לשמור על רגליי יבשות.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים