כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

פיטריות ציפורניים – דרכי המנעות


פטרת הציפורניים, במרבית המקרים אינה נחשבת למחלה כרונית או לחלופין למחלה ממנה לא ניתן להימנע. על אף דרכי ההדבקה האפשריות הרבות, ישנם מגוון דרכים וטיפולים מונעים פשוטים ליישום, על מנת להטיח ציפורנים נקיות מזיהומים פטרייתיים. עקורנות הטיפולים המונעים יסייעו לכל אחד ואחת מאיתנו להוריד את הסיכוי להידבק בפטרת (לסוגיה השונים), גם כאשר אנו נמצאים בקבוצת סיכון או בעלי רגישות מיוחדת להיווצרות פטרת ציפורנים.

על אף המצאותם של טיפולים יעילים

זה נכון שניתן למצוא כיום מגוון רחב של טיפולים להסרה והשמדת פטריות ציפורנים לאחר הופעתן. עם זאת משכם הארוך של הטיפולים השונים לצד אחוזי ההדבקה החוזרת (כ- 28 אחוזים)לאנשים שסבלו בעבר מפטרת, ממחישים לנו שמומלץ כי נעשה כל שביכולתנו להימנע מהדבקה ראשונית.

עקרונות היגיינה בסיסיים

מספר עקורונות, יכולים לסייע לנו להימנע מפטרת ובו בזמן להמעיט את הסיכון להיווצרות זיהומים טפיליים אחרים הרגלים (כמו אגזמות). עקרונות הגיינה בסיסיים אלו מומלצים ליישום במהלך החיים כולם ונחשבים כללי היגיינה בסיסים:

  1. גזיזת הציפורניים בתדירות גבוה (אחת לשבוע על פי קצב צמיחתן). על פי מחקרים רבים בתחום, עולה כי ככל שתהא הציפורן ארוכה יותר, כך הסיכוים להתפתחות פטרת עליה, גבוהים יותר. זיהומים טפיליים פשוט נוחים יותר להתפתח על ציפורני רגלים ארוכות.
  1. המנעות מהליכה יחפה במקומות ציבוריים – רצפותיהן של מלתחות ציבוריות ומקומות ציבורים אחרים, נוטים להכיל מספר רב של פתוגנים חיידקים של פטריות ציפורנים וטפילים אחרים. נעילת כפכפים תסייע לבודד את הפתוגנים הנ"ל גם במקומות, שבמובן זה נחשבים כמועדים לפורענות ( בריכות שחייה, חדרי כושר וכיו"ב). מבחינה סטטיסטית, מרבית מקרי ההדבקה בפטרת נגרמים באופן זה.
  1. ייבוש טוב של רגלים טרם נעילת נעליים – שטיפה יסודית של הרגליים, כמו גם ייבוש יסודי שלהן טרם נעילת נעליים, מסייעים להרחיק תנאי לחות, שנחשבים חיוניים עבור פטרת ציפורנים. על מנת להבטיח יבוש יסודי, מומלץ לפזר טלק בנעל ועל הרגל ובמידת הצורך להשתמש גם בתרסיס מונע הזעה על הרגל.
  1. נעליים נוחות ומאווררות – נעילת נעליים סגורות שעות ארוכות מידי יום, מעלות באופן דרסטי את הסיכוי להיווצרות פטריות ציפורניים. גריבת גרבים מכותנה, כמו גם נעילת נעלים נוחות ומאווררות יסייעו במניעת פטרת ציפורנים גם בקרב אנשים שרגליהן סגורות בנעל מרבית שעות היום.
נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים