כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

בחירת טיפול להסרת פטרת ציפורניים


כיום ניתן למצוא מבחר טיפולים יעילים להסרת פטרת ציפורניים, גם ברפואה המודרנית וגם ברפואה המשלימה. לעיתים מבחר הטיפולים המוצעים לנו, מעט מבלבל והופך את הבחירה בטיפול ספציפי לקשה ומעיקה. כיצד לבחור טיפול מתאים להסרת פטרת ציפורניים והאם בכוחנו לסרב לרופא העור שהוא מציע לנו טיפול ספציפי ?

שוברים את המיתוסים

לאחרונה נפוצו שמועות רבות לגבי סוגי טיפולים מסויימים להסרת פטרת ציפורניים. הטענה הרווחת היא כי טיפולים מסוימים (טיפולים מערכתיים) אותם מציע רופא העור בקופת החולים, עלולים לסכן את בריאתנו שכן הם משפיעים על תפקודן של מערכות פנימיות בגוף. למען הסר ספק חשוב מאוד לציין כי לא נמצאה כל הוכחה בדבר איזשהו נזק פיזי שנגרם עקב תרופה להסרת פטרת ציפורניים. עם זאת קיימים הבדלים רבים בין טיפול אחד לאחר.

אילו טיפולים קיימים ?

  • הטיפול הראשון והשכיח ביותר להסרת פטרת ציפורניים, הוא הטיפול השטחי (טיפול חיצוני). טיפול זה כולל משחות ולקים יעודיים אותם מורחים על הרקמות הנגועות. יתרונו של הטיפול המערכתי הוא בראש ובראשונה העובדה כי טיפול זה אינו פולשני ואינו נוטה להשפיע כלל על מערכות הגוף הפנימיות, גם לא לתקופה קצרה. חסרנו של טיפול זה הוא משכו הארוך שבמצבים קיצוניים עלול להימשך כחצי שנה עד לשיקומה המלא של הציפורן.
  • טיפולים מערכתיים – טיפולים מערכתיים כוללים כדורים ומהווים טיפול אגרסיבי יותר להסרת פטרת ציפורניים. טיפולים אלו אינם מתאימים לכלל האוכלוסיה שכן הם משפיעים באופן זמני על תפקודיהן של מערכות שונות בגוף ועלולות לסכן קבוצות אוכלוסייה שונות. טיפולים מערכתיים מחייבים מרשם.
  • הסרת ציפורניים נגועות וטיפולים משולבים – הסרת ציפורניים נגועות שכיחה בעיקר במקרים הבאים: הציפורן מונעת גישה למחוללי המחלה, שיטות הטיפול האחרות (כנ"ל) לא יעילות או במקרים בהם השארת הציפורן גורמת למטופל סבל וכאבים (ציפורניים שצורתן התעוותה וכיו"ב). פעמים רבות הסרת ציפורן נגועה תשולב בטיפול נוסף (מערכתי ו/או שטחי)

טיפולי לייזר – טיפולי פטרת ציפורניים לייזר נחשבים לטיפולים המהירים ביותר להסרת פטרת ציפורניים ובנוסף אינם גורמים למטופלים אי נוחות. עם זאת טיפולי לייזר בשלב הזה אינם זמינים בקופות החולים והמעוניינים בהם יאלצו להוציא כסף מכיסם.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים