כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

גורמים להתפרצות קנדידה


בחמישים השנים האחרונות עולה השכיחות של התפרצויות קנדידה בקרב בני אדם. כידוע, מאז ומעולם הייתה הקנדידה מצויה סביבנו בשפע, באוויר, במזון, במים ובאדמה, כאשר בעבר היה זה נדיר לחלות עקב קנדידה. מהם הגורמים להתפרצות הקנדידה ומדוע הם תוקפים אותנו דווקא עכשיו?

החיים המודרניים

קצב החיים הקדחתני מוכר ומאופיין במתחים ובלחצים הרבים שבאים עימו. הרפואה האלטרנטיבית זיהתה גורמים אלו כמחלישים את מערכת החיסון ומעודדים מגוון רחב של מחלות שונות. קנדידה בדומה לסרטן, כשלים חיסוניים, אלרגיות ומגוון רחב של מחלות אחרות נוטה להתפתח מהר יותר ובצורה קיצונית יותר בקרב אנשים עם מערכת חיסון שמתפקדת באופן לקוי.

תזונה לקויה

צריכה מוגברת של סוכרים, הנדסה גנטית, עיבוד תעשייתי של מזונות, צבעי מאכל, חומרים משמרים, כלור המוסף למימי השתייה, כמו גם תפריט תזונה לקוי, מהווים כולם גורמים שמעלים באופן דרסטי את הסיכוי להתפרצות קנדידה. לצערנו, התרבות המערבית, לפיה מתאפיינת גם ישראל, סופגת וניזונה מחומרים אלו באופן תדיר. במצב תקין, קנדידה שאנו נושמים, שותים ואוכלים, תצא דרך המעיים באין מפריע, לכך דואגים החיידקים שחיים על ריריות הגוף, כמו גם מערכת החיסון. תזונה לקויה נחשבת לגורם העיקרי להתפרצות הקנדידה, כאשר במקרים כאלו, תתיישב הקנדידה במעי ותתפתח עד אשר תוכל לחדור את דפנות המעי ולהתיישב בכל איזור ואיזור בגוף.

תופעות לוואי ומחלות אופייניות

התפרצות קנדידה ידועה כגורמת למגוון רחב של מחלות, ביניהן: פטרת ציפורניים, אלרגיות, דלקות חוזרות בדרכי השתן, דלקות בנרתיק, עייפות כרונית ועוד מגוון אדיר של מחלות פוטנציאליות. מחלות אלו נחשבות כמורכבות לטיפול, מאחר והרחקת הגורם להן (קנדידה), עשויה להיות משימה מייגעת. כך לדוגמא פטרת ציפורניים הנגרמת עקב התפרצות קנדידה, תצריך גם טיפול שטחי בתסמיני הפטרת ובו בזן גם טיפול מערכתי שיסייע לגוף להילחם במקור בקנדידה בגוף (לרוב בפלורת המעיים).

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים