כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

  • מעל 15 שנה (26%, 2,189 הצבעות)
  • 6-10 שנים (22%, 1,845 הצבעות)
  • 3-5 שנים (22%, 1,803 הצבעות)
  • 10-15 שנים (15%, 1,254 הצבעות)
  • 1-2 שנים (15%, 1,244 הצבעות)

סך הכל מצביעים: 8,335

Loading ... Loading ...

דרכי הידבקות בפטרת ציפורניים


פטרת עור חיידקית, עובש ושמרים מהווים את שלושת קבוצות הפטריות הגורמות להתפתחות פטרת ציפורניים בבני אדם. בעוד זנים מסוימים של פטרת נוטים להיות מדבקים מאוד ומסוגלים לעבור בקלות מאדם לאדם, סוגים אחרים נחשבים פחות מדבקים אך נוטים להתפתח באופן עצמאי על ידי מגוון גורמים סביבתיים. כיצד נוצרות פטריות ציפורניים ומה ניתן לעשות בנדון ?

הדבקה ישירה

אדם אחר, בעל חיים נגוע  ואדמה/רצפה מזוהמת מהווים את שלושת הדרכים העיקריות להעברתה של פטרת בהדבקה ישירה. סוג הדבקה זה הכולל מגע ישיר מקור מזוהם נחשב לגורם הראשון בשכיחותו להיווצרות פטריות ציפורניים בקרב בני אדם, כאשר לרוב הדבקה זו מתרחשת כאשר כפות רגלנו נוגעות ברצפה העשירה בפתוגנים חיידקיים.  מלתחות משותפות נמנות עם מקומות בהם הסיכוי להידבק בסוג כלשהו של זיהום פטרייתי הוא הגבוה ביותר.

פטרת עור

לצד ההדבקה הישירה, מקרים רבים של פטריות ציפורניים מופיעים בעקבות התפתחותה של פטרת העור החיידקית. למרות שפטרת זו הינה בעלת פתוגנים זהים למקרי ההדבקה הישירה, אופן ההדבקה הוא שונה. פטרת חיידקית נמנית עם סוגיה המדבקים ביותר של זיהומים טפיליים בקרב בני אדם ועל כן חשוב מאוד לטפל בה במהירות האפשרית. לצד קצב ההדבקה המהיר, פטרת חיידקית ידועה כמכנת את בריאותנו בצורה חמורהף שכן במקרים חריפים של זיהום, האיזורים הנוגועים הופכים לקרקע נוחה להתפתחותם של מגוון זיהומים וטפילים אחרים.

התערערות של המערכת החיסונית

תפקוד לקוי של מערכת החיסון נחשב למכנה משותף לכלל סוגי הפטרת. כידוע למערכת האוטואימונית קיימת חשיבות אדירה בהגנה על הגוף. לא יהיה זה שגוי להגיד כי ללא מערכת חיסונית איתנה הגוף חשוף ופגיע למגוון רב של מחלות זיהומים ומיקרואורגניזמים עויינים. התערערותה של מערכת החיסון נגרמת עקב מגוון מחלות, סרטס, תזונה לקויה ובאופן דומה בעקבות טיפולים רפואיים אגרסיבים כמו אנטיביוטיקה.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים