כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

  • מעל 15 שנה (26%, 2,189 הצבעות)
  • 6-10 שנים (22%, 1,845 הצבעות)
  • 3-5 שנים (22%, 1,803 הצבעות)
  • 10-15 שנים (15%, 1,254 הצבעות)
  • 1-2 שנים (15%, 1,244 הצבעות)

סך הכל מצביעים: 8,335

Loading ... Loading ...

התפרצות קנדידה ופטרת – סיבות ומניעה


קנדידה היא פטריית שמר (גם פטריה וגם שמר), שבאופן טבעי נמצאת בגוף האדם. לרוב קנדידה יוצאת מהגוף עם שאריות המזון, כאשר החיידקים שנמצאים על הריריות בערכת העיקול ומערכת החיסון מונעות מהקנדידה להתרבות יתר על המידה. לצד גורמיהן הרבים של פטריות ציפורנים, נחשבת גם קנדידה כגורם שכיח למחלה. מצבים כנ"ל מתרחשים במקרים בהם הקנדידה מתרבה בגוף באופן משמעותי.

סיבות בריאותיות להתפרצות קנדידה
היחלשות של המערכת החיסון מהווה את הגורם השכיח ביותר להתפרצות קנדידה. נטילת טיפולים סיסטמים כמו אנטיביוטיקה, גלולות למניעת הריון, תרופות מונעות דחיית השתלות, סטרואידים וכן טיפולי כימותרפיה מהווים גורמים נפוצים יחסית להיחלשותה של המערכת החיסונית. אלו מחלישות את יכולתה של המערכת האוטואימונית להילחם ולהדוף מחלות וזיהומים שונים (לרבות קנדידה).

גורמים סביבתיים להתפרצות קנדידה

בחברה המודרנית ישנו מספר רב של גורמים סביבתיים להתפרצות קנדידה. תזונה עשירת סוכרים ופחמימות שפוטות (לרבות קמח לבן), סטרס, חוסר שעות שינה ועוד מגוון גורמים אחרים, מחלישים גם הם את יכולתו של הגוף למגר את התפרצות הקנדידה. המעטה בצריכת מזונות עשירים בפחמימות פשוטות וסוכרים הוא צעד אותו כל אחד מאיתנו יכול לייסם בקלות על מנת להקשות על התפרצות קנדידה בגוף.

כיצד להימנע מהתפרצות קנדידה ופטרת ?

תזונה נבונה, שעות שינה מספקות ופעילות ספורטיבית תדירה, מסייעים למגר את התפרצות הקנדידה ובו בזמן מחזקים את תפקודן של מערכות הגוף השונות (לרבות מערכת החיסון) עם זאת  במקרים כמו טיפולי כימותרפיה או תרופות נוגדות דחייה לאחר ההשתלות, פטרת ציפורניים והתפרצות קנדידה הם סיכונים איתם עלינו להתמודד. כמובן שאין להפסיק טיפולים סיסטמים חשובים כנ"ל רק על מנת להקטין את הסיכוי להתפרצות קנדידה או היווצרות פטרת בציפורניים.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים