כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

  • מעל 15 שנה (26%, 2,189 הצבעות)
  • 6-10 שנים (22%, 1,845 הצבעות)
  • 3-5 שנים (22%, 1,803 הצבעות)
  • 10-15 שנים (15%, 1,254 הצבעות)
  • 1-2 שנים (15%, 1,244 הצבעות)

סך הכל מצביעים: 8,335

Loading ... Loading ...

זיהום פטרייתי


פטרת ציפורניים היא למעשה זיהום טפילי שנוטה לתקוף את ציפורני כף הרגל והיד. שכיחות של מחלה זו נוטה לעלות עם הגיל וככלל אין זה שכיח לראות ילדים ובנינוער הסובלים מזיהומים כנ"ל (למעט מחלות אוטואימניות ו/או בעיות במערכת החיסונית). פטריות ציפורניים מהוות את מחלת הציפורניים השכיחה ביותר בעולם, כאשר עשרים אחוזים מכלל מחלות הציפורניים של החברה המערבית יהיו סוג כלשהו של פטריות בציפורניים.

קנדידה כגורם

היחלשות של מערכת החיסון כאמור, מהווה גורם המעלה באופן משמעותי את הסיכוי להתפחות פטריות בציפורניים (כמו גם זיהומים טפיליים אחרים) היחלשות המערכת האוטואימונית לצערנו אינה נחשבת כמקרים נדירים. החברה המודרנית וקצב החיים הקדחתני בה, כוללים מגוון רחב של גורמים מסכנים וגורמים שנוטים לפגוע ביעילותה של המערכת החיסונית בצורה זו או אחרת. תזונה לקויה, סטרס, ועייפות מהווים כולם גורמים שעלולים לפגוע במערכת החיסון ובצורה עקיפה לגרום להופעת פטרת הציפורניים. התפרצות קנדידה פעמים רבות נגרמת באופן דומה ונחשבת כגורם שכיח לפטרת ציפורניים.

מחלות וטיפולים רפואיים

כיום ידוע לנו כי מחלות לב וכלי דם, סוכרת, HIV ועוד מגוון רחב של מחלות מסוגים שונים מעלים את הסיכון להתפתחות של פטרת בציפורניים.  לצד מחלות, חלק לא מובטל טיפולים רפואיים מהווה גם הוא כגורם מעודד לתופעה. גלולות למניעת הריון, אנטיביוטיקה, כימותרפיה ותרופות למניעת דחיית השתלות הם חלק קטן מתרופות הפוגמות (בצורה זו או אחרת) במערכת החיסון ומעודדות התפרצות פטרת ציפורניים לסוגיה השונים (לרבות קנדידה)

הדבקה ישירה

לצד גורמים סביבתיים שונים, הופעת פטריות בציפורניים, פעמים רבות נגרמת עקב מגע ישיר עם מקור המזוהם בפתוגנים חיידיקיים. הדבקה ישירה כנ"ל מהווה את הגורם הראשון בשכיחותו להופעת פטרת ציפורניים. במקרים כנ"ל, לרוב, פטרת הציפורניים תהיה פטרת חיידקית מדבקת.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים