כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

  • מעל 15 שנה (26%, 2,189 הצבעות)
  • 6-10 שנים (22%, 1,845 הצבעות)
  • 3-5 שנים (22%, 1,803 הצבעות)
  • 10-15 שנים (15%, 1,254 הצבעות)
  • 1-2 שנים (15%, 1,244 הצבעות)

סך הכל מצביעים: 8,335

Loading ... Loading ...

זיהומים טפיליים ופטרייתיים


היא מוגדרת כאחד הזיהומים העקשים ביותר והטיפול בה נוטה להמשך זמן רב. בנוסף שכיחותה הגבוהה ויכולת ההדבקה שלה הופכות אותה לבעיה בה כדאי לטפל במהירות האפשרית. פטרת הציפורניים, מה הם הגורמים להופעתה ומי בקבוצת סיכון ?

גורמים של פטריות ציפורנים

פטריות בציפורנים עלולות להיווצר על ידי שלושה סוגים של פתוגנים: פטרת עור חיידקית, עובש ושמרים (כמו קנדידה). בפועל פטרת עור חיידקית מהווה את הגורם העיקרי להתפרצות פטריות בציפורנים. הפתוגנים של פטרת העור הם למעשה קבוצות חיידקים שפעמים רבות נמצאות על אדמה, רצפות, חפצים שונים (כמו כלים לטיפול בציפורנים, נעלים וכיו"ב) ועודפתוגנים אלו נוחים להתיישב על רקמות עור ורקמות ציפורניים וכאמור לעודד התפתחות של פטרת ציפורנים מסוגים שונים.

שכיחות גבוהה במיוחד מגיל 60

מבחינה סטטיסטית פטרת ציפורניים שכיחות יותר לאחר גיל 60. הסיבה לכך היא ככל הנראה ירידה דרסטית ביכולתה של מערכת החיסון להדוף טפילים ופולשים באיזור כף הרגל ובציפורני הבהונות.  פעולות כמו המנעות מדריכה יחפה במקומות ציבורים ופיזור טלק בנעליים, ימעיטו את הסיכון להיווצרות פטרת גם לאחר גיל 60.

מחלות ומצב בריאותי

פטריות ציפורנים נוטות להופיע יותר בקרב אנשים הסובלים ממחלות לב וכלי דם, פסוריאזיס, סוכרת, איידס וכשלים חיסוניים. מחלות אלו מחלישות את המערכת החיסונית ועל ידי כך מעלים  מעלים את הסיכון להתפרצות של פטרת ציפורניים מסוגים שונים. כך לדוגמא מחלות לב וכלי דם, הופכות אתנו לפגיעים ורגישים יותר לפטרת כאשר הם פוגעים בזרימת הדם לאיזור הגפיים התחתונות.

טיפולים מערכתים

נטילת טיפולים סיסטמים כגון גלולות למניעת הריון, אנטיביוטיקה, סטרואידים וטיפולים כמו כימותרפיה, נוטים להחליש את המערכת האוטואימונית ואת יכולתו הטבעית של הגוף להדוף מחלות ומיקרואורגניזמים מזיקים. במקרים רבים, טיפולים סיסטמים נועדו על מנת לטפל במחלות קשות יותר מפטרת (כמו סרטן) ולכן בשום מקרה אין להפסיק טיפולים אלו ללא המלצת רופא. שמירה על היגינה תבטיח שמירה על ציפורנים נקיות, גם כאשר אתם נמצאים בקבוצת סיכון.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים