כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

  • מעל 15 שנה (26%, 2,189 הצבעות)
  • 6-10 שנים (22%, 1,845 הצבעות)
  • 3-5 שנים (22%, 1,803 הצבעות)
  • 10-15 שנים (15%, 1,254 הצבעות)
  • 1-2 שנים (15%, 1,244 הצבעות)

סך הכל מצביעים: 8,335

Loading ... Loading ...

טיפול בפטרת בקרב ילדים


פטריות בציפורניים יוצרות זיהום פטרייתי (טפילי) בציפורני הרגלים או בציפורניי הידיים. בעוד שכיחותן של פטריות בציפורניים עולה עם הגיל ניתן לראות את התופעה גם בקרב ילדים צעירים, פעמים רבות בגלל מערכת חיסונית חלשה. פטריות בציפורניים מהוות מפגע בריאותי ואסטטי ועלולות לעוות את צורתן ולשנות את צבען של הציפורניים. קיימות מספר סוגים של פטרת בציפורניים שגורמות להיווצרות ריח רע ולכאבים עזים וחלק מהן אף יכולות להתפשט לעור או לאדם אחר. הופעת פטריות בציפורניים שכיחה גם במקרים של מכות או לחץ ממשוך על הציפורניים (נעליים לוחצות וכו') או הימצאותן של הציפורניים בתנאי לחוץ ממושכים. המקרים לפיהם פטריות בציפורניים עוברים לבד הם נדירים וללא טיפול הולם עלול להיגרם סבל רב ומיותר.

משך הטיפול

זמני הטיפול והשמדת פטריות בציפורניים משתנה משתנים לפי סוג הטיפול והתפשטותן של פטריות בציפורניים. טיפול ממוצע אורך חצי שנה עד שנה וכולל השמדת פטריות ברגליים ושיקום מלא של מראה הציפורניים, כאשר לאחר השמדת הפטרת ומחולליה הציפורן גדלה ומתחדשת באופן עצמאי.

תסמינים

פטריות בציפורניים לרוב יגרמו תחילה להופעת כתמים שחורים על הציפורן או הופעת קווים לבנים והתעבות של הציפורן. פטריות קשות יותר בציפורניים גורמות לשינוי צבע הציפורן כולה ללבן או צהוב עכור, הן יתעבו מאוד וצורתן עלולה להתעוות. פטריות בציפורניים גורמות לפעמים לציפורן להתנתק מבסיסה ולהתרומם פעמים רבות מקרים כאלו של פטריות בציפורניים יהיו מלובות בכאבים ובריח רע.

פטריות בציפורניים אצל ילדים

קיימים שלושה טיפולים עיקריים (למעט לייזר) להשמדת פטרת בציפורניים: המסה או עקירה של הציפורן, טיפול חיצוני כמון משחות טיפות ולקים מיוחדים וטיפולים מערכיים שכוללים כדורים. בנוסף לטיפולים הללו, קיים טיפול לייזר שנחשב לחדש ביותר בתחום.

ילדים נוטים להיות רגישים יותר לתרופות ועל כן יש להיזהר בכל טיפול שניתן להם במקרה של פטריות בציפורניים. הטיפול המומלץ ביותר לילדים כיום הינו טיפול הלייזר המאפשר להיפטר מזיהום פטרייתי במהירות וביעילות, ללא תופעות לוואי וללא כאבים. בנוסף הטיפול שאינו פולשני מבטיח השמדת הפטרת מבלי לסכן את הכליות או הכבד של הילד (מה שפעמים רבות קורה בטיפול בפטרת קשה בקרב ילדים ומצריך טיפול מערכתי ונטילת כדורים).

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים