כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

  • מעל 15 שנה (26%, 2,189 הצבעות)
  • 6-10 שנים (22%, 1,845 הצבעות)
  • 3-5 שנים (22%, 1,803 הצבעות)
  • 10-15 שנים (15%, 1,254 הצבעות)
  • 1-2 שנים (15%, 1,244 הצבעות)

סך הכל מצביעים: 8,335

Loading ... Loading ...

פטרייה בציפורניים – כל מה שרציתם לדעת


פטרייה בציפורניים זאת חוויה לא נעימה, בלשון המעטה, שפעמים רבות גורמת לנו להטיל ספק בהתנהלות ההיגיינית שלנו כבני אדם וכהורים. פתאום אנו לא מרגישים בנוח לנעול כפכפים או סנדלים לים ופעמים רבות מבוישים מהריח הלא נעים שנוצר בגלל פטרייה בציפורניים. אם זה לא מספיק, משך הטיפול הארוך, שעומד במקרה הטוב על חצי שנה, הופך את הבעיה למעיקה במיוחד.

פטרייה בציפורניים – דרכי הדבקות

פטרייה בציפורניים יכולה להופיע אצלנו בגלל מגוון רחב של סיבות ובעוד חלקן קשור להיגיינה לקויה  חלק לא מבוטל מהסיבות נובע מטראומות לציפורניים, מערכת חיסון חלשה (לרבות בעיות בזרימת דם) והידבקות ממקור חיצוני חיידקי כמו בעל חיים, קרקע מזוהמת או בני אדם אחרים.

פטרייה בציפורניים - טיפולים לחיסול הפטרת

טיפול מונע לפטרת הציפורניים

פטרת בציפורניים נוטה להתפתח לראשונה באזורים לחים וחמים ועל אף שיש סוגי פטריות טפיליות שניזונות מרקמות חיות שאינן תלוי בקיום תנאי לחות, יש ראשית לצמצם ככל האפשר תנאים נוחים להתפתחות מרבית סוגי הפטריות. הקפידו לפזר טלק בנעליים ולאווררם במקום יבש מיד עם חליצתן. במקרה של פטריות בציפורניים ביד, הקפידו לייבש את הידיים היטב לאחר שטיפת הידיים ואף שקלו ולהשתמש בחומר חיטוי נוזלי לידיים כאלטרנטיבה לשטיפה במים. צמצום התנאים שנחשבים אידיאלים להתפתחות פטרייה בציפורניים לא ישמיד אותה (במידה והיא קיימת), אך לרוב יקשה עלייה להתפתח ויסייע למנוע זיהום פטרייתי מלכתחילה. הימנעו מהליכה ברגליים יחפות במקומות ציבוריים ובמיוחד במלתחות משותפות (בריכה, חדר כושר וכן הלאה).

השמדת פטרת ציפורניים

השמדת הפטרייה בציפורניים נעשית בארבעה סוגי טיפול עיקריים כאשר החדש והמתקדם ביותר מביניהם הוא טיפול הלייזר, טיפולי הלייזר מציע השמדת פטרייה בציפורניים במהירות, ללא כל צורך בטיפולים פולשניים וללא כל תופעות לוואי, בנוסף את טיפול הלייזר יכול לעבור כל אדם בכל גיל ומין ללא קשר מצבו הבריאותי. שלושת הטיפולים האחרים שקיימים להשמדת הפטרייה הם: 1.טיפולים חיצוניים כגון טיפות משחות ולקים ייעודיים, 2.טיפולים מערכתיים הכוללים תרופות וכדורים, ובמקרים יותר חריפים (3) של פטריות בציפורניים נעזרים בהמסה או עקירה של הציפורן. השמדת פטריות בציפורניים ושיקום מלא של מראה הציפורן במקרה הצורך, אורכים זמן רב ונמשכים כ- 6 חודשים.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים