כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

מהי קנדידה?


קנדידה היא פטריה מסוג שמרים, אשר על פי רוב מתפרצת בקרב בני אדם עקב מגוון סיבות (זיהום, מחלות אוטואימוניות וכיו"ב), כאשר באחותז גבוה מאוד מהמקרים תופיע הקנדידה במעיים (פלורת המעיים). נכון להיום ישנם למעלה ממאה סוגים מסווגים של קנדידה, מתוכם 20 גורמים לתחלואת בני אדם (אלרגיות, עייפות כרונית, פגיעה בכבד, פטרת ציפורניים ועוד).

פטרת ציפורניים וקנדידה

כידוע קנדידה נחשבת גם לאחד מגורמיה השכיחים של פטרת הציפורניים, כאשר מקרים לפיהם פטרת מתפרצת עקב קנדידה, לרוב מצביעים על אחוז גבוה מאוד של הפטרייה במערכות הגוף הפנימיות ובאופן עקיף גם לבעיה אוטואימונית חמורה בה חשוב לטפל בהקדם אפשרי. במצב מקין, המערכת החיסונית הטבעית שלנו יודעת להתמודדת עם פטריית הקנדידה ונועדה בין היתר למנוע התפרצות שלה. עור, דרכי נשימה, אף, אזניים, ודרכי השתן, מהווים חלק קטן ממקומות בהן עלולה לפגוע קנדידה כאשר היא מתפרצת, לאלו יש להוסיף מערכות ואיברים פנימיים בגוף האדם (כבד, דם וכן הלאה).

כיצד מטפלים בפטרת ציפרוניים שנגרמה מקנדידה ?
כידוע הרפואה המודרנית מציעה כיום שני סוגים עיקריים של טיפול להשמדת פטרת ציפורניים: טיפולים שטחיים (לרבות משחות וטיפות) וטיפולים מערכתיים (כדורים לנטילה תקופתית). פטרת ציפורניים הנגרמת עקב פטריות קנדידה, לרוב תטופל על ידי טיפול תרופתי, שכן משחות וקרמיים יעודיים (המאפיינים את הטיפולים השטחיים) יתקשו לעקור את שורש התופעה. הקנדידה מתיישבת באיזורים שונים בגוף ומשחות הנמרחות באופן חיצוני לא יועילו כנגדה.

טיפולים תזונתיים לטיפול בקנדידה

הרפואה האלטרנטיבית מציעה גם היא מגוון שיטות טיפול בקנדידה, שבעיקרן מבוססות על שינוי הרגלי התזונה של הסובלים מקנדידה. כידוע מקורה של הקנדידה הוא במעיים. קנדידה מתקיימת על גלוקוז (סוכר, פחמימות וכיו"ב) והמעי האנושי לרוב יהיה רווי חומרים מזינים המאפשרים לקנדידה להתקיים. בעקבות ידיעת העובדות הנ"ל, פיתחה הרפואה האלטרנטיבית דיאטת פחמימות, שמסייעת לסובלים מקנדידה לחזק את גופם ולהחליש את הפטרייה ללא צורך בנטילת תרופות שעלולות להכביד על מערכות הגוף.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים