כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

מודעות ופטרת


פטריות ציפורניים הפכו לאחרונה לבעיה מוכרת, לה מעניקים תשומת לב רבה. הסיבה לכך היא ללא כל ספק המהפכה האסטטית בקרב החברה המערבית וישראל.  בעבר אנשים שסבלו מהתופעה לא מיהרו לטפל בה, עד שסבלו מכאבים או בעיות אחרות הנובעות מפטרת במצב מתקדם כמו: עיוותים בצורתת הציפורניים וריח לא נעים מהאיזורים הנגועים. כיום, בעיות כדוגמאת פטרת ציפורניים נוטות לקבל תשומת לב רבה, כאשר הודות לכך, הזן הממוצע להשמדת פטרת ושיקום מראה הציפון הולך ופוחת.

גיליתם סימנים על הציפורניים ?

פטרת ציפורניים, נוטות לגרום למספר רב של תסמינים ויזאולים ותחושתיים, המקלים עלינו לזהות את התופעה במהרה. כך לדוגמא שלבים מוקדמים של פטרת לרוב יהיו מלווים בפסים לבנים או כתמים שחורים על הציפורניים, לחלופין הציפורניים הנגועות יתפצלו. על פי הסטטיסטיקה כחצי מכלל בעיות ומחלות הציפורניים בחבר המערבית ובישראל הם סוג כלשהו של פטריות בציפורניים.

פטריות ציפורניים במצב מתקדם

כידוע, ככל שפטרת מתקדמת יותר, תסמיניה יהיו חריפים יותר. שינוי צבע הציפורניים הנגועות ללבן או צהוב, התנתקות ציפורנים מבסיסם, התרוממות ציפורניים או עיוותים משמעותיים אלרים בצורת הציפורן, מהווים כולם תסמינים של פטרת ציפורניים בשלב יחסית מתקדם. מקרים חריפים יותר של פטרת כוללים לא פעם ריחות לא נעימים, כאבים, דלקת חריפה באיזור הציפורן ובמצבים קיצוניים יותר עלולות פטרת הציפורניים להדביק רקמות עור ולחדור למחזור הדם.

כיצד נמנעים ?

שמירה על נקיון הרגליים ואוורורן הם שתי פעולות בסיסיות שמסייעות למנוע הדבקה ראשונית בזיהום הפטרייתי. פיזור טלק על הרגליים ובנעליים, טרם נעילתן יבטיח צמצום של הסיכוי להיווצרות פטריות ציפורניים או פתוגנים שלהם בנעל. באופן דומה מומחים ממליצים לגרוב גרבי כותנה ולהימנע מהליכה יחפה במקומות ציבוריים כמו מלתחות משותפות.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים