כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

טיפול בפטריות בציפורניים


בעבר הרחוק, פטרת בציפורניים נחשבה מחלה כרונית שאין לה טיפול ממשי, למעט טיפול מקל. כיום קיימים 5 סוגי טיפול עיקריים לכל סוג של פטריות בציפורניים לכל אחד יתרונות וחסרונות שונים. בכתבה הבאה נסקור סוגי טיפול ציפורניים שונים ומידע כללי לגביהם.

טיפול ציפורניים שטחי

טיפול בציפורניים חיצוני להשמדת פטריות בציפורניים מהווה את הטיפול השכיח ברפואה המודרנית. טיפול פטריות בציפורניים זה מתאים לרוב לפטרת ציפורניים בעלת נגישות קלה למחוללי המחלה, ולרוב מתאים לפטרת ציפורניים בדרגה קלה עד בינונית. טיפול ציפורניים שטחי כולל משחות טיפות ולקים ייעודיים למריחה על הציפורן. טיפול בפטריות בציפורניים חיצוני לפעמים משמש כטיפול עיקרי באוכלוסיה מוגבלת (רפואית) שאינה יכולה ליטול טיפול מערכתי.

טיפול מתקדם בפטריות בציפורניים

טיפול פטריות בציפורניים מערכתי

טיפול פטריות בציפורניים מערכתי הוא טיפול המבוסס על נטילת כדורים. טיפולים מערכתיים משמשים במקרים חומרים יותר של פטרת ציפורניים או לחלופין משמש לזנים מסוים של פטריות שאינן מגיבות לטיפול חיצוני (שטחי). טיפול בציפורניים מערכתי נוטה להשפיע על הכליות והכבד למשך תקופת הטיפול ומצריכים מרשם רופא.

טיפול אלטרנטיבי לפטרת ציפורניים

עם תחילת "עידן הרוח החדש" והתפתחותה של הרפואה האלטרנטיבית התגלו מחדש טכניקות עתיקות למיגור התופעה. הרפואה האלטרנטיבית גילתה שפטרת ציפורניים נוטה להתפתח לצד עור יבש בו זרימת דם חלשה ופיתחה שיטת טיפול בפטריות בציפורניים שמשלבת גירוי של זרימת הדם למקום ושימוש בחומרים טבעיים בעלי יכולת להשמדת פטריות וטפילים. למרות שרבים נעזרים בו, פטרת ציפורניים טיפול טבעי משמש כמקל ולא כמשמיד פטרת ציפורניים.

עקירת ציפורניים או המסתן

טיפול ציפורניים לפיו עוקרים או ממסים את הציפורן נפוץ פחות ולרוב יעשה באחד משלושה מקרים:

  1. עיוות ציפורניים על ידי הפטרת, לרבות ניתוק הציפורן מבסיסה.
  2. כאשר כל טיפול פטריות בציפורניים אחר אינו יעיל כנגד סוג הפטרת הספציפי.
  3. כאבים עזים הנגרמים בגלל עיוות של הציפורן ומקשים על המטופל להתנהל בחיי היומיום.

טיפול בפטריות בציפורניים המצריך עקירה/המסה של ציפורניים אינו נעים ומהווה לרוב את האפשרות האחרונה העומדת בפני המטופל על מנת להשמיד את הזיהום ולשקם את הציפורן. פעמים רבות ישולב סוג זה של טיפול בטיפול מערכתי או חיצוני.

טיפול פטריות בציפורניים באמצעות לייזר

פטרת ציפורניים לייזר נחשב לסוג הטיפול המתקדם ביותר, הוא מהיר, לאל תופעות לוואי ומתאים לכולם. טיפול הלייזר, שאינו פולשני, מקל מאוד על הגישה למקומות בעיתיים במיוחד בציפורן ומבטל את הצורך בעקירתה. כיום לא ניתן לקבל טיפול פטריות בציפורניים זה דרך כל קופות החולים.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים