כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

סיבות להתפרצות פטרת וטיפולים מונעים


זה לא סוד שפטרת ציפורניים היא מצב ממנו כדאי להימנע ככל הניתן ובאופן דומה, גם לא קשה במיוחד להבין שלצד הסיכון הבריאותי פטרת ציפורניים מהווה גם מפגע אסטטי חמור.

בנוסף לעובדות הנ"ל, שכיחותה הגבוהה של פטרת, תקופות הטיפול הממושכות להשמדתה והסיכויים הגבוהים להידבקות משנית בקרב מי שסבל בעבר מפטרת לסוגיה, הופכים אותה לטרדה של ממש. טיפים להקטנת הסיכון להידבקות בסוגים שונים של פטרת.

קנדידה

קנדידה רובנו מכירים בצורות שונות. התפרצות קנדידה במערכת השתן והמין (בעיקר בקרב נשים), התפרצות קנדידה במערכת העיכול והתפרציות של קנדידה מערכות ו/או איברים שונים בגוף, לצערינו היא תופעה בעלת שכיחות גבוהה. באופן דומה, היווצרות פטרת ציפורניים בעקבות קנדידה, הוא מצב שכיח יותר ממה שנוח לרפואה המודרנית להודות. תזונה בריאה ומופחתת סוכרים נחשבת חיונית למניעת התפרצות קנדידה. תזונה עשירה בסיבים ובירקות נחשבת כטיפול המונע היעיל ביותר לקנדידה וכן לפטרת ציפורניים האופיינית לה.

הדבקה ישירה

הופעת פטרת ציפורניים כתוצאה מהדבקה ישירה, נחשבת לשכיחה ביותר. למעשה מרבית המקרים של פטרת ציפורניים נובעת כתוצאה ממגע ישיר עם מקור מזוהם (לרוב דריכה יחפה במקומות ציבוריים). נעילת נעליים בעת שימוש במתקני רחצה ציבוריים / משותפים, מסייעת להרחיק זיהומים פטרייתיים נפוצים מהרגליים, גם במקרים בהם קיים סיכון רב להידבקות עקב הימצאות בסביבה עשירה בפתוגנים חיידקיים.

טרואמות ומכות לציפורניים

לצד הגורמים הנ"ל, ישנם מקרים רבים של פטרת המופיעה בעקבות טראומות שונות לציפורניים. לחץ ו/או מכות חוזרות ונשנות לציפורניים, מזיקים לזרימת הדם באיזור, מחלישים את תפקודה של מערכת החיסון באיזור ומעודדים התפרצות של פטרת ציפורניים. מקרים כנ"ל ניתן לראות בשכיחות גבוהה בקרב כדורגלנים ברגל הדומיננטית איתה הם בועטים בכדור.. למרות שסוגים אלו של פטרת נוטים להיות קלים (ביחס לסוגים האחרים), מומלץ לעשות כל שניתן על מנת להימנע מהם.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים