כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

פטריות בציפורניים ברגליים ובידיים


פטרת הינה נושא מעיק ומבלבל. רבים מאיתנו לא מבינים כיצד נדבקו בפטרת ומהי בדיוק. פטרת היא למעשה זיהום פטרייתי טפילי, הנגרם משלוש סיבות עיקריות: הדבקה ישירה, קנדידה (היחלשות של מערכת החיסון) וטראומות לציפורניים. פטריות הן אורגניזם רקיב הניזון מחומרים אורגנים מתים או לחלופין אורגניזם טפילי הניזון מרקמות חיות, פטריות ציפורניים, הן באופן טבעי אורגניזם טפילי, שכן הן ניזונות מרקמות גוף חיות (עור ציפורניים וכיו"ב). חשוב להבין כי פטריות אינן צמחים שכן אין הן נוהגות ליצר את מזונן בעצמן על ידי תהליך פוטוסינטזה, אלא נוהגות לעכל את המזון מחוץ לגופן.

טיפולים מתקדמים לחיסול פטריות בציפורניים ברגליים

שלושת סוגי הפטריות האחריות להופעת פטרת

פטרת הציפורניים נגרמת על ידי 3 סוגי פטריות עיקריות: פטרת עור חיידקית, פטריות שמרים (כדוגמאת קנדידה) ועובש. בעולם קיימים למעלה ממאה אלף סוגים שונים של פטריות בציפורניים ברגליים ובידיים המוכרים לבני אדם, מתוכם רק 150 מוכרים כעלולים לגרום לתחלואה בקרב בני אדם (פטרת ציפורניים, פטרת עור, פטריות במערכת ההורמונאלית וכן הלאה)

התפרצות פטריות ציפורניים

ישנן 4 סיבות עיקריות להופעת פטריות ציפורניים בקרב בני אדם:

  1. הדבקות ישירה הנגרמת על ידי מגע ישיר עם מקור מזוהם. צורת הדבקות זו נחשבת לשכיחה ביותר. לרוב הדבקה ישירה תגרום להופעת של פטרת ציפורניים חיידקית ו/או פטרת עור.
  2. טראומות לציפורניים. מכות חוזרות ונשנות ולחץ שמופעל על הציפורניים מהווים גם הם גורם להתפתחות פטרת. אלו פוגעים בזרימת הדם לאיזור הציפורניים ובעקבות כך מחלישים את יעילותה של מערכת החיסון באיזור, דבר הפוגם ביכולת של מערכת החיסון להדוף פטרת וזיהומים טפיליים אחרים.
  3. הגיינת הרגל נחשבת לבעלת חשיבות רבה במניעת מגוון רחב של זיהומים טפיליים. הנהל מקיימת תנאי חום ורטיבות שנחשבים לחיוניים ואידיאלים להתפחות פטרת. נעילת נעליים באופן ממושך מידי יום מעלים את הסיכון להתפתחות פטריות בציפורניים ברגליים.

מחלות כמו סוכרת, איידס, מחלות אוטואימניות ועוד מגוון רב של מחלות עשויות גם הן להעלות את הסיכון להידבק בפטרת ציפורניים, שכן גם הן (ופעמים רבות גם הטיפול בהן), מחלישים את מערכת החיסון.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים