כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

  • מעל 15 שנה (26%, 2,189 הצבעות)
  • 6-10 שנים (22%, 1,845 הצבעות)
  • 3-5 שנים (22%, 1,803 הצבעות)
  • 10-15 שנים (15%, 1,254 הצבעות)
  • 1-2 שנים (15%, 1,244 הצבעות)

סך הכל מצביעים: 8,335

Loading ... Loading ...

פטריות בציפורן


את\ה שומר\ת על היגיינה גבוהה, מקפיד\ה לנעול כפכפים במלתחות בחדר הכושר ותמיד שמ\ה טלק בנעליים, איכשהו את\ה בכל זאת מגלה פתאום פטריה בציפורן . הסיר\י דאגה מלבך. פטריה בציפורן לא תמיד מצביעה על היגיינה לקויה.

האם זאת באמת פטריה?

כיצד מזהים פטריות בציפורן? האמת זה לא כל כך מסובך. תסמיניה של פטרייה בציפורן יכולים להיות כתמים או קווים לבנים על הציפורניים, שינוי צבע, גירוד, כאבים וריע רע. לרוב יהיה זה תסמין בודד, כאשר עם התפשטותה של הפטריה יתווספו תסמינים אחרים. במידה וקיים חשש שנדבקת בזיהום פטרייתי (פטרת ציפורניים) מומלץ שתפני לרופא על מנת לברר את הנושא. במידה ובאמת מדובר בפטריה יש לבחור בטיפול מתאים לסוג הזיהום או מחולל המחלה הרלוונטי (זיהומי/סביבתי). הזנחה של פטריות בציפורן עלולה לסבך את הטיפול בה.

טיפולים מתקדמים לחיסול פטריות בציפורן

בדקו את בני הבית וחיות המחמד

סוגים מסוימים של פטריות ציפורניים נוטים להיות מדבקים. אם איתרת פטריה בציפורן, אך את\ה לא בטוח\ה אם היא מדבקת (חיידקית), וודאי שאף אחד מבני הבית לא נדבק בזיהום דומה. בנוסף על מנת לשלול הדבקות בפטרת מבעלי חיים וודא\י כי לחיות המחמד בבית אין פטריות בציפורן או בעור. בעלי חיים שנדבקו בזיהום פטרייתי נוטים להתגרד יותר מבדרך כלל ועל פי רוב קל לזהות זאת.

סיבות נוספות להיווצרות פטריה בציפורן

פטריה בציפורן פעמים רבות תיווצר בעקבות טראומה לציפורן או המצאות הרגל בנעל לחה שאינה מאווררת. נעילת נעל, שלוחצות באיזור הציפורניים יתר על המידה, בהחלט יכולה להיות גורם להיווצרות פטריות בציפורן. לאחר נעילת זוג נעליים אוורר\י אותן וימי הקיץ החמים השתמש\י באבקת טלק, על מנת לספוג לחות ולמנוע מהנעליים להפוך למצע גידול אידיאלי לפטריות. סוגים מסוימים של פטרת עור יכולים להתפשט ולגרום לזיהום או פטריה בציפורן ולהפך פטריה שאינה מטופלת כראוי יכולה להתפשט ולהפוך לפטרת עור.

מהירות הטיפול

ככל שמטפלים בכל סוג של פטרת ציפורניים מהר יותר, זמן הטיפול וההחלמה מתקצרים ובנוסף נמנע חוסר נעימות וסבל מיותר. ככל שמתפשטות ומתקדמות פטריות בציפורן כך יידרש טיפול אגרסיבי יותר.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים