כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

פטריות ציפורניים – הזיהומים השונים


פטריות ציפורניים הן למעשה זיהומים שנוחים להתפתח במקומות לחים בגוף ובעיקר על העור (פטרת העור) וציפורני הרגליים. בעת זיהוי פטריות ציפורניים נוטים לראות בכך מפגע אסטטי ולהתעלם מההיבטים וההשלכות הבריאותיות החמורות שלה. פטריות ציפורניים פעמים רבות מלמדות אותנו על בעיה פיזיולוגית חמורה בהרבה (להוציא פטרת חיידקית). פטרת הציפורניים נוטה להתפתח בשלושה מקרים שונים: הידבקות ישירה בעת מגע ישיר של רקמת גוף חשופה עם פתוגנים חיידקיים, התפשטות קנדידה בגוף, התפתחות פטרת פסיבית (לא חיידקית) לרוב כתוצאה מטראומות לציפורן.

פטרת עקב טראומות לציפורן

המערכת האוטואימונית (מערכת החיסון) קשורה ישירות למערכת הדם. מקומות בגוף זרימת הדם חלשה, פעולתה מערכת החיסון, לרוב תהיה לקויה, דבר שמעלה בעשרות אחוזים את הסיכוי להתפתחות זיהומים מסוגים שונים (לרבות פטריות וזיהומים טפיליים אחרים). מכות חוזרות ונשנות לציפורניים, כמו גם לחץ המופעל על הציפורניים לזמן ממושך, פוגעים באספקת הדם התקינה לאיזור הרגל והבהונות ובעקבות כך פוגעים ביעלותה של המערכת החיסונית באיזורים אלו. הופעת פטריות בציפורניים הינה שכיחה במיוחד בקרב כדורגלנים, כאשר במקרים כאלו תופענה פטריות בציפוניים ברגל הדומיננטית בה בועט הכדורגלן בכדור.

חום ולחות

פטריות, כמו גם מגוון מיקרואורגניזמים אחרים, ידועים כאוהבים תנאי חום, לחות וחושך (הרחק מאור שמש). בקיום שלושת התנאים הנ"ל בנוסף למקור מזון, צפויים יצורים טפיליים אלו לגדול ולהתפתח בנוחות. נגליים סגורות נחשבות למקיימות אקלים אידיאלי להתפתחות פטריות, כאשר רקמות העור וציפורני הרגליים, מהווים למעשה מקור מזון זמין ושופע. נעילת נעליים סוגורית שעות ארוכות כל יום מעלים בצורה משמעותית את הסיכון להתפתחות פטריות בציפורניים וברקמות העור הסמוכות להן.

במקרים בהן סגנון החיים (לרבות אופי הקריירה), אינו מאפשר להימנע לנעילת נעליים שעות ארוכות כל יום, חשוב לבחור נעליים נוחות, הכוללות אוורור מספק, כמו גם להקפיד לפזר טלק על הרגלים ובתוך הנעליים טרם נעילתן.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים