כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

צפייה בתוצאות

Loading ... Loading ...

פטרת הציפורניים – קבוצות פטריות אחראיות


פטרת ציפורניים מהווה כיום את מחלת הציפורניים השכיחה ביותר, כאשר מחקרים חושפים כי שכיחות הופעתה עומדת על כשמונה אחוזים בקרב אוכלוסיית העולם הבוגרת. למרות צורות ההדבקה הרבות של המחלה, פטרת ציפורניים תתפתח לרוב על ידי 3 קבוצות שונות של פטריות:

  1. פטרת העור – פטרת העור עלולה להיגרם על ידי מספר פטריות שונות. כאשר פטרתה עור היא חיידקית ואינה מטופלת כראוי, היא עלולה להתפשט ולהדביק רקמות שונות בגוף. אין זה נדיר לראות פטרת עור חיידקית שהתפתחה בכף הרגל והתשפטה עד למצב בו גם ציפורניי הרגליים נדבקו בזיהום.
  2. שמרים
  3. עובשים

סיווג הפטרייה האחראית

סיווג והכרת הפטרייה האחראית לפטרת הציפורניים, נחשבים להכרחיים מאוד על מנת להתאים טיפול יעיל ולהסיר את הזיהום. במקרים מסויימים (בעיקר במקרים בהם טיפולים אינם יעילים כנגד הפטרת) ילקחות דגימות מהאזורים הנגועים ויעברו לבדיקות מעבדה נוספות על מנת למצוא ולאמת את סוג הפטריה האחראית.

מהם תסמינה של פטרת ציפורניים ?

תסמיניה של פטרת ציפורניים באופן טבעי נוטים להשתנות על פי סוג הפטרייה האחראית לזיהום. עם זאת ניתן למצוא תסמינים שכיחים למרבית סוגי הפטרת: כתמים שחורים / פסים לבנים על הציפורן, עיבוי של הציפורן או עיוות בצורתה, השתנות צבע הציפורניים, התנתקות הציפורן מהבסיס שלה, כאבים וריח רע מהווים כולם תסמינים של פטרת ציפורניים מסוגים שונים.

טיפולים קיימים

טיפולים להסרת פטרת ציפורניים, אותם מציעה הרפואה המודרנית, מתחלקים לשלושה סוגים עיקריים:

  1. טיפול המבוסס על קרמים, לקים וטיפות – נחשבים לטיפולים השכיחים ביותר
  2. טיפול מערכתי המבוסס על כדורים ותרופות לבליעה
  3. טיפולים המבוססים על המסתה או עקירתה של הציפורן הנגועה – סוג זה של טיפולם אינו שכיח ומיועד למקרים חריפים מאוד של פטרת ציפורניים, כאשר יתר הטיפולים לא הועילו במיגור התופעה.

טיפולי לייזר

בנוסף לשלושת סוגי הטיפול העיקריים ניתן למצוא כיום גם טיפולי לייזר להשמדת פטרת ציפורניים. טיפולי לייזר משתמשים בספקטרום של אור בתחומי האינפרא אדום המשמיד בהצלחה את האזורים הנגועים ואת החיידקים הגורמים לפטרת. יתרנו הבולטת של הלייזר הוא יכולת ההגעה שלו למקומות בעלי גישה מוגבלת בקלות (בסיס הציפורן).

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים