כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

  • מעל 15 שנה (26%, 2,189 הצבעות)
  • 6-10 שנים (22%, 1,845 הצבעות)
  • 3-5 שנים (22%, 1,803 הצבעות)
  • 10-15 שנים (15%, 1,254 הצבעות)
  • 1-2 שנים (15%, 1,244 הצבעות)

סך הכל מצביעים: 8,335

Loading ... Loading ...

פטרת הציפורניים – דרכי הידבקות


כידוע פטרת הציפורניים היא למעשה זיהום טפילי הנוטה להתיישב על ציפורניי הרגליים ו/או הידיים.  למרות שפטרת ברגליים שכיחה יותר בקרב מרבית הסובלים מהתופעה, קיית שכיחות רבה יחסית של פטרת בציפורני הידיים בקרב טבחים ועקרות בית שידיהם נוטים להיות רטובות שעות ארוכות מיד יום. כיצד למעשה מופיעים הזיהומים הפטרייתיים ומהיכן הם מגיעים אלינו ?

דרכי הידבקות שכיחות בפטרת

  1. צורת ההדבקה השכיחה ביותר של פטרת, היא הדבקה ישירה, כאשר הדבקה זו הינה לרוב תוצאותיה של הליכה ברגליים יחפות במקומות ציבוריים (לרבות בריכות ומקלחות ציבוריות) או לחלופין הליכה יחפה על אדמה הנגועה בזיהום פטרייתי.
  2. הדבקה ישירה מחפצים נגועים. מקרים כאלו קיימים בשכיחות גבוהה יחסית לטיפולי ציפורניים בהם נעשה שימוש באוצם כלים למספר אנשים. בארץ המודעות לנושא גבוהה ולכן מקרי הדבקה כנ"ל אינם שכיחים במיוחד.
  3. התפשטות שלפטרת העור החיידקית, מוכרת כפטרת בעלת כושר התפשטות גבוה במיוחד. פטרת זו נוטה להדביק רקמות גוף שונות ובמספר לא מבוטל של מקרים עובר בין העור לציפורניים בחופשיות ובמהירות.
  4. מחלות רבות (כמו סוכרת, סרטן, איידס וכיו"ב) ידועות כפוגעות בפעילותה של מערכת החיסון. כידוע תפקודה של מערכת החיסון הוא חיוני בשמירה על בריאות הגוף והדיפת פולשים טפיליים כמו פטרת הציפורניים והעור. באופן דומה מחלות לב וכלי דם הפוגעות בזרימת דם תקינה לגפיים התחתונות מחלישות גם הן את מערכת החיסון ומעלות את הסיכוי להיווצרות פטריות בציפורניים.
  5. טראומה לציפורן כגון לחץ מתמשך ו/או מכות חוזרות ונשנות בציפורניים פוגעים גם הם בזרימת הדם התקינה לאיזור הרגל והציפורן ועל נחשבים גם כגורמים להופעת פטריות ציפורניים. נעילת נעליים נוחות עשויה לסייע בשמירה על ציפורניים נקיות מזיהומים פטרייתיים כנ"ל.
נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים