כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

  • מעל 15 שנה (26%, 2,189 הצבעות)
  • 6-10 שנים (22%, 1,845 הצבעות)
  • 3-5 שנים (22%, 1,803 הצבעות)
  • 10-15 שנים (15%, 1,254 הצבעות)
  • 1-2 שנים (15%, 1,244 הצבעות)

סך הכל מצביעים: 8,335

Loading ... Loading ...

פטרת הציפורניים – שלבים וטיפולים מתקדמים


פטרת הציפורניים (בלעז Onychomycosis) היא זיהום טפילי שתוקף את ציפורני הרגלים והידים. בשלביהן הראשוניים של פטריות ציפורניים, רבים מאיתנו נוהגים להתייחס אליהן כמפגע אסטטי בלבד, תוך מחשבה שאם נתעלם מהן הן יעברו מעצמן. למעשה, יכולת התפשטותן של פטרת הציפורניים והתסמינים החמורים שלהן בשלבים מתקדמים מסכנות באופן חמור את בריאותנו הכללית. כך לדוגמא, פטרת מסוג קנדידה, עלולה לפגוע בכבד, במערכת העיקול, במערכת ההורמונאלית ומערכות רבות אחרות בגופנו.

שלבים ראשוניים של פטרת

שלביהן הראשוניים של פטרת ציפורניים, אותם אנו יכולים לזהות בעין בלתי מזוינת, כוללים הופעת כתמים שחורים / קוים לבנים על הציפורן, התעבות של ציפורנים ואף להתפצלותן. ככל שפטרת נמצאת במצב מתקדם יותר, עלולים תסמינים אלו להחריף ולכן קיימת חשיבות רבה לטיפול מהיר בבעית זיהומים פטריתיים. באופן דומה טיפול להסרת פטרת, שגם כך נחשב לארוך ומיגע, עשוי להתארך ככל שהפטרייה נמצאת במצב מתקדם יותר.

פטרת מתקדמת

את שלבי התקדמותן המאורחים יותר של פטרת ציפורניים, נוטים ללוות תסמינים כגון שינוי צבע הציפורניים לצהוב או לבן, עיוות חמור בצורת הציפורן, התרוממות הציפורניים תוך התנתקות שלהן מבסיס הציפורן, זיהומים דלקתיים, כאבים, ריח רע ונטייה להידבק בזיהומים טפיליים אחרים ביתר קלות. מצבים כנ"ל לרוב משלבים פתוגנים חידקיים, בעלי יכולת הדבקה של רקמות עור אחרות בגוף.

ההזנחה מסכנת את הבריאות

מצבים כנ"ל מהווים סכנה ממשית לבריאות, כאשר פעמים רבות, פטרת ציפורניים מהווה בסך הכל תסמין להיחלשות של המערכת החיסונית הטבעית שלנו. רבים מגלים שלצד התסמינים השטחיים ה"פשוטים", ישנו מכלול של בעיות רב מערכתיות. מצבים אלו מאפיינים בעיקר פטריות ציפורניים הנגרמות עקב התפרצות קנדידה בגוף, אך בפועל אין לדעת מתי פטרת מתפרצת עקב קנדידה ומתי לא, מבלי שהנושא נבחן באופן פרטני וביסודיות על ידי מומחה.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים