כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

  • מעל 15 שנה (26%, 2,189 הצבעות)
  • 6-10 שנים (22%, 1,845 הצבעות)
  • 3-5 שנים (22%, 1,803 הצבעות)
  • 10-15 שנים (15%, 1,254 הצבעות)
  • 1-2 שנים (15%, 1,244 הצבעות)

סך הכל מצביעים: 8,335

Loading ... Loading ...

פטרת – טיפולים מונעים מומלצים


משכם הארוך של טיפולים להסרת פטרת ציפורניים, לצד הסיכויים הגבוהים (כ 28 אחוזים ) להדבקה חוזרת בזיהום, הופכים פטרת לבעיה ממנה כדי להימנע בכל מחיר. למרות שישנו מספר רב של סיבות להתפרצות המחלה, הדבקות ישירה על ידי מגע ישיר בפתוגנים נחשבת לגורם השכיח ביותר. כיום ישנם מחקרים רבים המוכיחים כי מספר כללי היגיינה פשוטים, מסייעים לשמור על ציפורניים נקיות מזיהום, גם במקרים בהם אנו נחשפים לפתוגנים שונים של פטריות ציפורניים .

גזיזת ציפורניים

גזיזת ציפורניים לעיתים רחוקות אינה יכולה, לכשעצמה, לגרום להופעת פטרת ציפורניים. למרות זאת נתונים סטטיסטיים מצביעים על כך שאנשים הנוטים לגזוז את ציפורני רגליהם לעיתים תדירות, נוטים לסבול פחות מפטרת. הסיבה לתופעה זו היא ככל הנראה תפקוד לקוי בחלקן החיצוני של הציפורניים. בנוסף, ככל שהציפורניים (במיוחד צפורני הבהונות) תהיינה ארוכות יותר, כך גדל הסיכוי להצתברות של חומרים אורגנים המויים מקור מזון זמין לאורגניזמים טפיליים כמו פטריות ציפורניים.

נעילת נעליים

כאשר רגלינו יחפות, עור כף הרגל חשוף לחלוטין למגוון אדיר של מיקרואורגניזמים "עויינים" (לרבות טיפלים ותולעים). במידה ואנו הולכים ברגלים יחפות בביתנו, הסיכוי שנחטוף זיהום כלהו קטן, אך הליכה יחפה במקומות ציבוריים מציבה אותנו בסיכון רב להדבקות בזיהום. למעשה הדבקה ישירה דרך רצפות של מלתחות משותפות נחשבת כגורם השכיח ביותר של התפרצות פטריות ציפורניים בישראל.   בעגה המקצועים הדבקה כנ"ל נקראת 'הדבקה גאופילית'.

אוורור הרגל והנעל

נעליים סגורות, מקיימות מספר תנאים הכרחיים להתקיימותם של בקטריות וטפילים מסוגים שונים. באופן טבעי חום אותו פולטת הרגל בנעל, הלחות המצטברת עקב הזעה טבעית ומקורות המזון (רקמות העור והציפורניים) מהווים כולם תנאים מעולים להתפתחות פטרת ו/או פתוגנים שלה.  ישנה חשיבות רבה לאוורור תכוף של נעליים במהלך היום, שמסייע לשינוי "אקלים" הנעל. במקרים בהם אוורור נעליים (או לחלופין נעילת נעליים בעלי פתחי אוורור מובנים) במהלך היום, הוא לא אופצייה ברת ישום, מומלץ לפזר מידי יום טלק בתוך הנעל ובאופן דומה גם על הרגל

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים