כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

  • מעל 15 שנה (26%, 2,189 הצבעות)
  • 6-10 שנים (22%, 1,845 הצבעות)
  • 3-5 שנים (22%, 1,803 הצבעות)
  • 10-15 שנים (15%, 1,254 הצבעות)
  • 1-2 שנים (15%, 1,244 הצבעות)

סך הכל מצביעים: 8,335

Loading ... Loading ...

פטרת ציפורניים – מידע כללי


מהי פטרת ציפורניים ?

פטרת ציפורניים היא למעשה זיהום פטרייתי המופיע על פטריות הרגליים ו/או הידיים ועלולה להיגרם על ידי 3 סוגי פטריות עיקריות:

  1. פטרת העור החיידקית, בעלת מחוללי מחלה חיידקיים ולכן עלולה לעבור מרקמה לרקמה (לדוגמא מהעור לציפורניים) וכן מאדם לאדם.
  2. עובשים
  3. שמרים

כיצד נדבקים בפטרת ?

מרבית מקרי ההדבקה של פטרת ציפורניים הם מקרי 'הדבקה ישירה', במילים אחרות מגע של רקמת גוף חשופה (לרוב רגליים יחפות) במשטח מזוהם. מקרים אלו מתרחשים פעמים רבות לאחר הליכה או דריכה ברגליים יחפות במקומות ציבוריים כמו מלתחות משותפות. לצד הדבקות ישירה, ניתן למצוא סוגי פטרת המתפתחים באופן עצמאי בעקבות המצאותן של ציפורניים בסביבה לחה שעות ארוכות מידי יום ו/או בעקבות טראומות חוזרות ונשנות לציפורניים (מכות ולחץ ממושך על הציפורן).

קבוצות סיכון

שכיחות הופעתה של פטרת ציפורניים נוטה לעלות עם הגיל ולכן אנשים מעל גיל 60 נחשבים כבעלי סיכון גבוה יותר להידבקות בזיהום. סוכרת, איידס, טיפולים כימותרפיים ומחלות אוטואימנויות (מחלות המחלישות את מערכת החיסון) נחשבים כמצבים המעלים את הסיכון להידבק בסוג כלשהו של פטרת ציפורניים.

האם ניתן לטפל בכל הסוגים של פטרת הציפורן ?

ככלל כן, כל סוגיה השונים של פטרת ציפורניים ניתנים לטיפול. עם זאת אנשים שסבלו בעבר מפטרת נוחים יותר להידבק בזיהום פעם נוספת. התמדה בטיפול מתחילתו ועד סופו, מסייעת למנוע הידבקויות חוזרות.

מהו משך הטיפול להסרת פטרת ציפורניים ?

אורך הטיפולים להשמדת פטרת משנה ותלוי במספר פרמטרים: סוג הפטרת (הפטרייה האחראית), חומרת המחלה, סוג הטיפול וכיו"ב. לרוב אין הטיפול ימשך מעבר ל- 6 חודשים עד לשיקומה המלא של הציפורן. איבחון והתחלת טיפול בשלביו הראשוניים של הזיהום תסייע למגר את התופעה מוקדם יותר. טיפול מסוימים (כמו טיפולי לייזר) להשמדת פטרת ציפורניים מאפשרים להסיר את הזיהום תוך מספר טיפולים בודדים.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים