כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

  • מעל 15 שנה (26%, 2,189 הצבעות)
  • 6-10 שנים (22%, 1,845 הצבעות)
  • 3-5 שנים (22%, 1,803 הצבעות)
  • 10-15 שנים (15%, 1,254 הצבעות)
  • 1-2 שנים (15%, 1,244 הצבעות)

סך הכל מצביעים: 8,335

Loading ... Loading ...

קנדידה


קנדידה מזוהה לרוב כפטרייה האחראית לבעיות במעיים, דלקות חוזרות ונשנות בדרכי השתן (בעיקר בקרב נשים) וכן דלקות בנרתיק. לצד התופעות הנ"ל, קנדידה הינה הגורם לעוד מספר רב של מחלות ו/או תופעות לוואי בקרב בני אדם, כך לדוגמא פטרת ציפורניים הנגרמת מקנדידה, נחשבת פעמים רבות למורכבת ביותר לטיפול והשמדה.

מהו מקורה של הקנדידה ?

קנדידה מצויה בכל הסביבה המקיפה אותנו, באוויר שאנו נושמים, במזון שאנו אוכלים ובאופן בלתי נמנע גם במי השתייה שלנו. במצב הטבעי התקין, היא נכנסת לגופנו ויוצאת יחד עם שאר הפסולת שאריות המזון והפסולת שאנו פולטים, כאשר המערכת החיסונית שלנו ומגוון החיידקים אותם מייצרות הריריות בגופנו , מונעים ממנה להתרבות ולהתפתח בגופנו יתר על המידה (למצב שעלול לסכן את בריאותנו.

טיפולים מתקדמים לחיסול קנדידה

כיצד ומדוע מתפרצת הקנדידה ?

לשאלה זו קיימת יותר מתשובה אחת. בראש ובראשונה, ניתן לשייך את התפרצות הקנדידה לסטרס המאפיין את קצב החיים המודרני, כמו גם תרבות התזונה הלקויה שלנו כחברה. שני אלו גורמים להיחלשות של המערכת החיסונית, שבמצב תיקני הינה בעלת חשיבות עצומה במניעת מחלות והדיפת מיקרואורגניזמים הפולשים לגופינו כל העת. החומרים המשמרים וצבעי המאכל המצויים במזון שלנו, הזיהום הסביבתי הגודל והולך והצריכה המוגברת של פחמימות פשוטות וסוכרים לבנים, מהווים מחד גורמים המעודדים התפרצות קנדידה ומגיסא מחלישים את המערכת החיסונית שאמורה להילחם בה.

מתי הקנדידה הופכת למסוכנת עבור בני אדם ?

כאמור אנו באים במגע עם קנדידה בכל רגע נתון, עם זאת בחלק מהמקרים היא תהיה מסוכנת ובשאר המקרים תוכל מערכת החיסון להתמודד איתה ביעילות, מדוע זה ?

התפרצותה של קנדידה (עלייה בריכוז שלה) מסוכנת, משום שהיא מורה לנו על ירידה ביכולתה של מערכת החיסון להילחם בה. במקרים בהם מתפתחת הקנדידה באין מפריע, זה רק עניין של זמן עד אשר היא תפתח מעין קורים שיסייעו לה לחדור את דפנות המעי ומשם לעבור ולהתיישב במערכות ואיברים שונים בגוף.

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים