כמה שנים אתם סובלים מפטרת הציפורניים?

  • מעל 15 שנה (26%, 2,189 הצבעות)
  • 6-10 שנים (22%, 1,845 הצבעות)
  • 3-5 שנים (22%, 1,803 הצבעות)
  • 10-15 שנים (15%, 1,254 הצבעות)
  • 1-2 שנים (15%, 1,244 הצבעות)

סך הכל מצביעים: 8,335

Loading ... Loading ...

תסמינים וטיפולים בפטרת נפוצה


פטרת ציפורניים נחשבת בעיני רבים מאיתנו למפגע אסטטי, אך בפועל מהווה גם מפגע בריאותי חמור. ככל שהפטרת נמצאת במצב מתקדם יותר, תסמיניה נוטים להיות קשים וחמורים יותר. זיהומים דלקתיים, כאבים, ריח רע ועיוותים בצורת הציפורן נמנים פעמים רבות עם תסמינה של פטרת חריפה ולכן קיימת חשיבות רבה לאיבחון מוקדם וטיפול מהיר בתופעה.

כיצד מזהים פטרת ?

תסמיניה של פטרת נוטים להשתנות עם חומרת הזיהום וסוג הפתוגנים שלה, עם זאת ישנם מספר תסמינים אופייניים על פיהם ניתן לזהות את מרבית סוגיה של פטרת הציפורניים. במצב התחלתי יהיו לרוב הופעת קוים לבנים או כתמים שחורים על ציפורניים נגועות. שלבים מתקדמים יותר תסימנים של פטרת נוטים להיות שינוי בצורתן של הצפורניים, התעבות של הציפורן, שינוי צבע הציפורן ללבן או לצהוב. פטרת חריפה במיוחד תכלול תסמינים כמו עיוות של ציפורניים, התרוממות ציפורניים מהבסיס שלהן, ריח רע וכאבים עזים .

מגוון טיפולים

כיום יש מספר רב של טיפולים זמינים להסרת פטרת הציפורן. מרבית הטיפולים באופן טבעי הם טיפולים שטחיים ( חיצוניים ), אך במקרים חמורים יותר של פטרת ציפורניים השמדת פטרת תצריך טיפולים מערכתיים או אפילו כירורגים (הסרתן של ציפורניים נגועות). טיפול להסרת פטרת ציפורניים מותאם על ידי הפתוגנים (מחוללי המחלה) הספציפים, כמו גם סוג הפטרייה האחראית.

משך הטיפול

משכו של טיפול להשמדת פטרת הכולל שיקום מלא של ציפורניים שנפגעו נקבע על פי סוג הטיפול, כמו גם סוג פטרת הציפורן ודרגת חומרתה. במצבים חמורים, בהם נפגעה הציפורן וחל שינוי בצורתה (צורת הציפורן התעוותה, הציפורן התרוממה מהבסיס שלה, שחלה התעבות בציפורן או שהיא שינה צבע ), השיקום עשוי להימשך זמן רב (חצי שנה עד שנה ), כאשר קצב גדילת הציפורן משפיע מאוד על אורכו של הטיפול

נגישות


מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ביטוח ופיננסים